Zayıf Görünmenize Yardımcı Giyim Hileleri

Güzelliğine ve bakımına düşkün ancak fazla kiloları bulunan kişilerin en çok dikkat ettiği konulardan biri giydikleri kıyafetlerin sahip oldukları kiloları belli etmemesi ve zayıf göstermesidir.


Zayıf Görünmenize Yardımcı Giyim Hileleri

Güzelliğine ve bakımına düşkün ancak fazla kiloları bulunan kişilerin en çok dikkat ettiği konulardan biri giydikleri kıyafetlerin sahip oldukları kiloları belli etmemesi ve zayıf göstermesidir. Bu konuya oldukça dikkat eden kişiler alışveriş yaparken de bir hayli zorlanırlar. Kilolarını ne gibi renklerin ve modellerin belli etmeyeceğini bilmeyen kişiler alışveriş konusunda son derece zorlanıp sürekli giyip deneyip bakmak zorundadır.

Ancak kilosu olan kişilerin neleri tercih etmesi ve ne gibi kıyafet ve renklerden uzak duracağını bilmek kişiyi son derece rahatlatır. Bu konudaki bilgilere sahip olmak için kişilerin önceden kapsamlı bir araştırma yaparak ne gibi kıyafet ve renklerin kiloları bulunan kişileri zayıf göstereceğine dikkat etmelidirler.

Vücut Yapınızı İyi Tanıyın

Hiç kimse mükemmel olmayıp mutlaka kişilerin her birinde kişiyi rahatsız edecek bir biçimde sorunları bulunur. Kişiyi rahatsız edecek bu sorunların başında ilk olarak fazla veya bölgesel kilolar gelir. Fazla kilolara sahip olan kişiler giyim konusunda oldukça zorlanır. Ancak ne giyeceğini nasıl giyeceğini bildikten sonra kişiler bu konuda herhangi bir rahatsızlık yaşamayıp son derece rahat bir şekilde sosyal hayatlarına devam edebilirler. Bu sebepten dolayı fazla kilolar dert edilmemeli ve sizlere vereceğimiz küçük tüyolar ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Öncelikle göbeği bulunan kişiler yani altı ince üstü kalın elma tipindeki vücuda sahip olan kişiler giyiniş konusunda dikkatleri alt bölgeye çekmelidir. Bununla beraber üst kısma dar kıyafetler tercih etmemelidir. Kemerleri kıyafetleri son planda tutup daha salaş ve daha bol kıyafetler tercih ederek göbek sorununuzu kapatabilir veya belli etmeye bilirsiniz.

Kıyafetin Modelini Vücudunuza Uygun Seçin

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise kişilerin giymiş oldukları kıyafetlerdeki yaka kısımlarıdır. Bu yaka kısımlar kayık ve yuvarlak olarak tercih edilememelidir. Bunun yerine V yaka giysiler tercih edilmelidir. Çünkü v yaka kıyafetler kişilerin omuzlarını daha zarif gösterir ve daha zayıf bir yapıda görünüm sağlar. Kilolu bayanlar ile birlikte kısa boylu kadınların bu konuya son derece dikkat etmeleri gerekir. Genellikle v yaka ve u yaka giysiler tercih edilerek dik yakalı kıyafetleri tercih etmekte kişileri son derece ince gösterecektir.

Renklerin Saklayıcılığından Yararlanın

Bir başka zayıf görünmek için tercih edilen tüyolardan biri ise siyah giyinmektir. Siyah bir renk olmadığı ve doğada bulunmadığı için ışığı emen bir renk olarak bilinir. Göz yanılmasına neden olan bu renk kişiyi olduğundan zayıf gösteren bir renktir.

Ancak baştan söyleyelim ki siyah giyinmek zayıf gösterip son derece asil bir renk olarak bilinse de sürekli siyah giymek ve dolabı siyah ile doldurmak kişileri psikolojik olarak kötü hissetmesine neden olur. Bu yüzden aralıklı olarak siyah renk tercih edilmelidir.

Diğer bir önemli kural ise herkesin bildiği üzere vücudu saracak giysilerden tamamen uzak durmaktır. Fazla kilolara sahip olan kişiler genellikle salaş ve rahat kıyafetleri tercih etmelidirler. Aksi takdirde kiloları son derece ön plana çıkar ve piskolojik olarak rahatsızlık duyarlar.

Desenlerin Yarattığı Genişlikten Kurtulun

Kişilerin fazla kilolarını gizleyecek bir diğer ve en garip yöntem ise enine çizgili kıyafetlerin daha da şişman göstermesidir. Eğer üst kısmımızda fazla kilo bulunuyor ise oraya enine çizgili kıyafet tercih etmemeliyiz. Bu enine çizgi içerisine cepler ve kemerde dâhil olup bu konuya oldukça dikkat etmek gerekir.

Kalça problemi bulunan ve armut yapısındaki vücuda sahip olan kişiler dikkatleri üst kısma çekmelidirler. Kıyafetler ile bu orantısız vücudu dengeleyerek yuvarlak yakalı giysileri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte çorap seçiminde de düz desensiz ve koyu renkte bulunan çorapları tercih edebilirsiniz.