Yılbaşında Sevdikleriniz İçin Hediye Önerileri

Yılbaşında sevdiklerimizle beraber buluşmak, vakit geçirmek birbirimize yılbaşı hediyeleri vermek çok güzel bir duygudur. Aslında yılbaşı bahanedir bizim için önemli olan şey sevdiklerimizle geçireceğimiz vakittir.


Yılbaşında Sevdikleriniz İçin Hediye Önerileri

Yılbaşında sevdiklerimizle beraber buluşmak, vakit geçirmek birbirimize yılbaşı hediyeleri vermek çok güzel bir duygudur. Aslında yılbaşı bahanedir bizim için önemli olan şey sevdiklerimizle geçireceğimiz vakittir. Bu vakti güzel geçirerek geleceğe bir anı bırakmış oluruz. Sevdiklerimize yaratıcı fikirler ile hediye vermekte bu anılarda güzel bir hikâye olur. İşte biz size burada yardım edeceğiz. Size fikirler vererek sevdiğinize güzel bir yılbaşı hediyesi almanıza sağlayabileceğiz.

Kiminiz sevgilinize kiminiz arkadaşınıza kiminiz de ailenize hediye almak istiyor olabilirsiniz. Hepsi için sizlere fikir vereceğiz. İsterseniz kimsenin yapmadığı bir şey isterseniz de klasikleşen hediye modellerini seçerek sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye verdiğinizde onlara ne kadar değer verdiğiniz anlaşılır ve gönül bağlarınız daha da sıkılaşır.

Yılbaşı Hediye Fikirleri

Yılbaşında ailenize yılbaşı hediyeleri armağan etmek isteyenlere özel ve bilindik fikirler vereceğiz. Öncelikle bilinen hediye tarzlarından konuşalım. Ailenizden bir bireye kişiye özel veya sihirli kupa hediye edebilirsiniz. Kupanın üzerine hediyeyi vereceğiniz kişinin resmini veya ismini yazdırabilirsiniz. Ya da güzel ve sizin için önemli olan bir söz de yazdırabilirsiniz.

Pressli termos hediye etmekte özellikle kış günlerinde dışarıda kahve arayanlar için güzel bir hediye olabilir. Kahve sever bir aile bireyi varsa termos ona güzel bir hediye olacaktır. Termosun üstüne kişiye özel isim yazdırırsanız hediyeye ayrı bir hoşluk katmış olursunuz. Hediye alacağınız kişi evli bir çift ise hele ki yeni evlenmiş bir çift ise duvar anahtarlığı alabilirsiniz.

Yılbaşı Hediyeleri

Yılbaşı hediyeleri seçiminde aldığınız duvar anahtarlığının üstüne evli olan çiftin adını yazdırıp tarih attırırsanız evlerine ayrı bir hoşluk katmış olursunuz. Eve girip çıktıklarında sizin nazik hediyeniz ile sizi bir kez daha anarlar. Sevdiğinize alınabilecek bir diğer hediye ise kişiye özel yastık olabilir. Yastığın üzerine ikinizin resmini yaptırarak güzel bir hediye verebilirsiniz. Bu yastıkların sihirli ve düz olmak üzere bulunan çeşitleri de vardır.

Sevgiliye Yılbaşı Hediye Fikirleri

Sevgilinize yılbaşı hediyesi olarak alabileceğiniz hediyelerden bir sürü çeşit verebiliriz. İsim yazılı kolye alarak aşkınızı temsil edebilirsiniz. Aksesuar olarak kolye, bileklik veya küpe alabilirsiniz. Bu aksesuarları kişiye özel isimli veya açılabilir fotoğraflı tercih edebilirsiniz. Sevgilinize alabileceğiniz bir diğer hediye ise, LED ışıklı lambalardan alabilirsiniz. Yılbaşı hediyeleri yazımızda fikirlerimiz ile devam ediyoruz.

Bu lambaların üzerine size özel olan anınızı temsil eden bir resim veya söz yazdırabilir odaya şıklık katabilirsiniz. Fotoğrafınızı sergilemek için bir ahşap, demir veya metal bir çerçeve ile hoş bir kolajlı fotoğraf yapılabilir. Sevgilinize özel bir mesaj vermek istiyorsanız harfli çikolata eşliğinde armağan verebilirsiniz. Çikolata kutusunu açtığı anda üzerinden çıkan harflerin birleşimi ile anlatılan mesaj size güzel bir anı olarak kalır.

Yılbaşı Hediyeleri

Satılan süslü romantik sepetler de tercih listenizde bulunabilir. Bu sepetlerin içerisinde çeşitli çikolatalar, ayıcık, küçük hediye paketleri içinde küçük hediyeler ve renkli zarflara yazılmış küçük mektuplar bulunmaktadır. Bu sepet içindeki minimal pek çok hediye karşınızdakine heyecan uyandırır. Yılbaşı hediyeleri seçerken sevgilinize alacak iseniz, romantik ve anlamlı bir hediye olmasına özen göstermelisiniz.

Diğer bir hediye çeşitli olarak kıyafetlerden bahsedebiliriz. Düz bir kıyafetten çok yazılı T-shirt veya sweathshirt seçebilirsiniz. Hem bu şekilde günlük hayatta da sizin hediyenizi giyebilir üzerinde taşıyabilir. Esprili bir şekilde yazacağınız söz de hediyeye renk katabilir. Son zamanlarda çıkmış olan başka bir hediye ise resimli Puzzle’dır.

Hediyeyi sevgilinize vereceksiniz ikinizin resmini puzzle üzerine bastırarak bu puzzle beraber çözebilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Oynama dışında bu anlamlı hediyeyi odanızda çerçeve yerine sergileyebilirsiniz. Bir başka fikir olarak da anahtarlık diyebiliriz. Alacağınız anahtarlık baş harflerden veya özel tasarım olabilir. Yılbaşı hediyeleri fikirlerimizin içine özel tasarımınızı karıştırabilirsiniz.

Yılbaşı Hediyeleri

Özel tasarım olması ve tasarımın birçok ön ayağını sizin oluşturmanız daha romantik ve anlamlı olacaktır. Bu verdiğimiz fikirlerin neredeyse hepsini internet üzerinden veya dükkânlarda bulabilirsiniz. Bu verdiğimiz fikirler dışında tamamen el emeği olan bir hediyeyi armağan etmek de daha farklı ve anlamlı olabilir. El yapımı hediyeler hakkında da fikirlerimizi sizler ile paylaşacağız.

Yılbaşı Hediyeleri El Yapımı

Yılbaşında hediye vermek istediğiniz kişinin nasıl hediyelerden hoşlandığını bilmelisiniz. Eğer maneviyat ağırlıklı ise el yapımı hediyeler tam olacaktır. Zaten diğer seçenekleri de yukarıda sıralamıştık. İlk hediye fikrimiz el yapımı kar küresidir. Kar küresini yapmak için temel malzememiz uygun boyutlu bir kavanozdur. Yılbaşı hediyeleri seçimini yapmak için kar küresi hoş olur.

Yılbaşı Hediyeleri

Kar küresinin içine koyacağınız süs bir çam, kardan adam, ev, kozalak veya sizin tercih ettiğiniz nesne olabilir. Kavanozun kapağına seçtiğiniz nesneyi mesela kozalağı yerleştiriyorsunuz. İsteğinize göre kozalağa renk verebilir süsleyebilirsiniz. Kavanozun içini dilediğinizce süsleyebilirsiniz. İçine beyaz renkte siminizi döktükten sonrada kapağını kapatıp kavanozu ters çevirirsiniz. Hediyeniz hazır.

Bir diğer fikir ise, kişiye özel yazılı mumlar yapabilirsiniz. Bardağın içine aldığınız mumu yerleştirerek iç kısmını fotoğraf ile çevirebilirsiniz. Mumu yaktığınızda fotoğrafın ışık ile birleşimi güzel bir görüntü yaratacaktır. Dekoratif şişelerden de yapabilirsiniz. Uzun boylu bir şişe bulduktan sonra, dışını ister boyayarak ister de renkli yapışan kâğıt yardımı ile kaplarsınız. Yılbaşı hediyeleri için hazırladığınız şişeyi bir vazo haline getirip çiçek konulacak bir hale sokabilirsiniz.

Yılbaşı Hediyeleri

Başka bir hediye olarak hatıra defteri oluşturabilirsiniz. Ahşap bir defter alarak içine küçük fotoğraflarınızı yapıştırın. Fotoğrafların altına yaşadığınız anılarda hissettiğiniz duyguları yazabilir hoş sözlerle cümleleri sonlandırabilirsiniz. Defteri dilediğiniz gibi kullanarak çok romantik bir hatıra defteri elde edebilirsiniz. Bir diğer fikir de yine sevgiliye özel bir hediyedir.

Yılbaşı Hediyeleri

Orta boy bir kavanozun dışının orta kısmına kalın bir koli bandı yapıştırın. Kavanozun dışını dilediğiniz renge boyayın ve boya kuruduğunda bandı kavanozdan ayırın. Küçük renkli mektup zarflarının içine sevdiğiniz kişiye hissettiğiniz özlü sözleri yazın. Kavanozun içini zarflar ile doldurun. Kavanozun kapağı içinde isterseniz boyayın isterseniz de kuruttuğunuz gül parçalarını tutkal yardımı ile yapıştırın.

Kadına Yılbaşı Hediyesi

Yılbaşı hediyeleri için bizce en anlamlı hediyeler kendinizi el emeği ile oluşturduğunuz hediyelerdir. Hazır alabileceğiniz hediyeler arasında aksesuar çeşitleri vardır. Kadınlar aksesuar takmaktan çok hoşlanırlar bunun yanı sıra kışın takılabilecek atkı ve bere de olabilir. Sürekli hazır ve bilindik hediyelerden almaktan sıkıldıysanız el emeği özel tasarım hediyeler daha iyi olacaktır.

Yılbaşı Hediyeleri

Özel bazı sitelerde küçük karikatür şekilli biblolar yapılmaktadır. Güzel bir hediye çeşidi olmaktadır. El emeği olarak başka bir hediye fikri daha vermek istedik. Mukavvayı kalp şeklinde kesin ve üstünü anılarınızın olduğu orta boy fotoğraflar eşliğinde doldurun. Kalp şeklini alması için fotoğraflarda küçük oynamalar yapmanız gerekebilir. Kalp çerçevenin etrafını LED lamba ile dolayın ve ışıklandırın.

Yılbaşı Hediyeleri

Saydığımız tüm bu fikirlerden yararlanarak kendinize küçük değişimler ile yeni bir hediye fikri de oluşturabilirsiniz. Yılbaşı hediyeleri fikirleri yazımızdaki tüm önerilerimizi okuyarak, hediyeyi alacağınız sevdiğinize en çok uygun olan hediyeyi seçin. Sonra da hediyeyi almaya ya da hazırlamaya koyulun. Umarız yazımız faydalı olmuştur.