Yengeç Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimleri

Su grubu üyelerinden olan yengeç burçları özellikleri bakımından çok enteresan burçlardır. Yengeç burcunun kardeş su gurubu burçları balık ve akrep burçlarıdır. Bu burcun yönetici bir gezegenin yoktur. Çünkü bu burcun yönetici gök cismi Ay’dır. Yengeç burcu olan insanların en çok sevdikleri renk gri ve eflatun renkleridir. Bu burca sahip kişilerin uğurlu taşları inci taşıdır.


Yengeç Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimleri

Su grubu üyelerinden olan yengeç burçları özellikleri bakımından çok enteresan burçlardır. Yengeç burcunun kardeş su gurubu burçları balık ve akrep burçlarıdır. Bu burcun yönetici bir gezegenin yoktur. Çünkü bu burcun yönetici gök cismi Ay’dır. Yengeç burcu olan insanların en çok sevdikleri renk gri ve eflatun renkleridir. Bu burca sahip kişilerin uğurlu taşları inci taşıdır.

Aynı zamanda burcun şanslı rakamı da 2’dir. Yengeç burcunun şanslı günü pazartesidir. Bu burca sahip İnsanların en çok sevdiği şehirler; İstanbul, Milano, Amsterdam gibi şehirlerdir. Yengeç burcuna sahip insanlar doğada; Nilüfer, Zambak ve Beyaz Gül çiçeklerinden hoşlanırlar. Bu insanların yengeç burcu özellikleri maddeler halinde yazmakla bitmez.

Yengeç Burçları Özellikleri İnsanların Kişiliğine Nasıl Yansır?

Yengeç Burcu

Yengeçlerin doğada en sevdiği ağaç; Defne ağacıdır. Yengeç burcunun olumlu özellikleri arasında; merhametli, sabırlı, yardımsever ve romantik olması gösterilir. Ancak olumsuz özellikleri de bulunmaktadır. Bunlar; aşırı duyarlı, fazla rekabetçi ve dedikoducu gibi özelliklerdir. Ancak bu durum yengeç burçları özellikleri bakımından herkes için geçerli değildir.  Bu burcun sevdiği şeyler arasında; ev partileri ve sanat galerileri gibi etkinlikler bulunur.

Yengeç burcuna sahip insanların nefret şeyler de bulunmaktadır. Bunlar; bir iş acele yapmak ve kendi özel hayatını anlatmaktır. Yengeçlerin gizli tutkuları yakın çevrelerine ve ailelerine sahip çıkma isteğidir. Yengeçlerin güçlü yanları; hayal güçlerinin fazla ve yüksek olmasıdır. Bu burcun zayıf yanlarıysa; kötümser olmaları, manipülatif olmaları ve çok çabuk bunalıma girme eğilimleridir.

Yengeç burçları biraz alıngan, hassas ve kuruntulu burçlardır. Bu burcu tarif etmek için hissetmek önemlidir. Aynı zamanda bu burca sahip insanların sorumluluk hissiyatları diğer burçlara göre daha fazladır. Bu burç, su grubu burcu olması sebebiyle duygusal bir burçtur. Fakat yengeçler kolay geçinebileceğiniz tipler değillerdir. Ancak genel olarak yengeç burçları özellikleri nedeniyle; neşeli, yardımsever ve anlayışlı tiplerdir.

Yengeç Burçları Özellikleri Fiziksel Olarak Görünür Mü?

Yengeç Burcu

Bütün burçlar da olduğu gibi yengeç burcunda da belirli bir insan tipolojisi vardır. Bu topoloji genel olarak; beyaz tenli, orta boylu ve yuvarlak yüzlü insanlar için tarif edilir. Bu insanların genellikle mavi gözlü olduğu söylenmektedir. Bu yüzden yengeç burçları özellikleri taşıyan insanların fizikleri çekicidir. Ancak bu özellikler dışına çıkan durumlarda bulunmaktadır.

Bu insanların saçlarının rengi genellikle kahverengidir. Bütün bu özelliklerden dolayı yengeç kadınları tartışmasız en güzel kadınlar arasında yer alırlar. Ayrıca bu insanları simgeleyen gök cismi Ay olduğu için güzellikleri yüzlerini vurmuştur. Bu kadınlar için ay yüzlü oldukları söylenir. Çünkü bu kadınlar yengeç burçları özellikleri taşımaktadır. Ancak yengeç Burcu'nun dikkat etmesi gereken bir şeylerde vardır.

Çünkü bu burca sahip insanlar gençken çok güzellerdir. Ancak eğer dikkat etmezlerse yaşları ilerledikçe vücutlarında deformasyonlar olabilir. Bu deformasyonlar kendilerini kilo ve fizyolojik değişiklikler olarak gösterebilir. Özellikle o güzelim ciltlerine bakım yapmaları gerekir. Çünkü ay parçası gibi olan yüzleri onların en kıymetli şeyleridir.

Yengeç Burcu Kadınının Özellikleri ve Aşk Hayatı

Yengeç Burcu

Aşk yengeç kadınları için çok önemlidir. Yengeç kadınları âşık oldukları zaman çevrelerindeki hiçbir şeyi görmezler. Çünkü aşkı tek başına yaşamak isterler. Bu durum yengeç burçları özellikleri taşıyan tüm kadınlar için geçerlidir. Bu yüzden yengeç kadınının aşk anlayışı gelip geçici değildir. Bu kadınlar ilişkilerinde bağımlılık duygusunu hissetmek isterler.

Yengeç doğası gereği karşısındaki insanı mutlu etmeye meyilli bir burçtur. Bu yüzden bir gün bir yengeç sizi mutlu ettiği zaman takdir edilmek ister. Özellikle yengeç burcu özellikleri kadın bireyler için başka anlamlara da gelmektedir. Bu kadınlar için aynı zamanda cinsellikte son derece önemlidir. Yengeç burcu yaşadığı bütün olaylar gibi cinselliğe de son derece duygusal yaklaşmaktadır.

İlişkileri de yengeç burcu kadını için önemli olan bir diğer şeydir. Yengeç burcu kadınlarının zaten duygularıyla hareket ettiğini söylemiştik. Bu yüzden bu kadınlar ilişkilerinde gayet sevgi dolu bir yaklaşım sergilerler. Ayrıca partnerlerine bağımlılık hissettikleri için derin bir bağ kurarlar. Bu durum, bu kadınların yengeç burçları özellikleri sergilemelerine neden olur.

Yengeç Kadınları Hangi Hediyelerden Hoşlanır?

Yengeç Burcu

Yengeç burcu kadınının duygusal hareket ettiğini söylemiştik. Bu duyguların kaynağı güvende hissettiği durumlardır. Bu yüzden ev onun için güven ortamıdır. Aynı zamanda bir tazelenme yeridir. Bu yüzden bu kadınlar kafalarını dinleyebileceği sessiz sakin bir ortam arayışındadır. Özellikle bu durum yengeç burçları özellikleri taşıyan insanlarda sıkça görülür.  

Yani yengeç kadını kalabalıklardan hoşlanmaz. Sokağın gürültülü yanından hazzetmezler. Bu kadınlar genel olarak su kenarlarında ya da sessiz sakin ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Bu yüzden kendileri gibi sakin hediyeli tercih ederler. Bu hediyelerden en anlamlı olanı da giysilerdir. Çünkü bu kadınlar giysilere karşı duygusal bir bağ hissederler.

Giysilerle aralarında kurdukları bu bağ neticesinde onlara çeşitli anlamlar yüklerler. Bu anlamdan dolayı da aldığınız giysi onun için çok değerli olacaktır. Bu yüzden sevdiği marka ve giyim tarzına uygun bir giysi seçmek, bu kadınlar için değerlidir. Ancak bu kadınlar aynı zamanda mücevherleri de çok severler. Bu durumda yine onların yengeç burçları özellikleri taşımalarından dolayı ön plandadır.

Yengeç Burcu Erkeği Özelikleri ve Aşk Yaşantıları

Yengeç Burcu

Yengeç burcu erkeği de aşk hayatlarında kadınlar gibidir. Yani bu erkekler de aşk hayatlarında bağımlılık isterler. Aşkı biraz uçlarda yaşayabilen erkeklerdir. Mesela partnerlerine aşk mektupları yazabilirler. Ancak ilişkilerinde saygı temelli bir yaklaşım olmasına dikkat ederler. Bu durum onların yengeç burçları özellikleri sayesinde ön plana çıkar.

İlişkilerinde saygı kavramı bir kere kurulduğu zaman bu erkekler daha samimi bir hale gelirler. Fakat yengeç erkeği son derece kıskanç ve sahiplenici bir erkektir. Bu yüzden de partilerini bazen korkutabilirler. Bu durumda kötü sonuçlar doğurabilir. Ancak unutulmamalıdır ki u erkeklerin böyle davranma sebepleri aşklarındandır. O yüzden bu davranışlar için hemen hüküm verilmemelidir.

Yengeç erkeği yengeç kadını gibi cinselliği ön planda yaşamaktan zevk alır. Bu durumdan dolayı yengeç burcu özellikleri erkek bireylerde kendini daha fazla belli eder. Ancak bu erkeklerin cinselliğe bakış açıları biraz farklıdır. Bu erkekler, yatak odalarından ziyade daha duygusal cinsel yaklaşımları tercih ederler. Örnek vermek gerekirse sıcak bir akşam yemeği bu erkeği cinsellik açısından tatmin edecektir.

Yengeç Burçları Özellikleri Taşıyan Erkekler Nelerden Hoşlanır?

Yengeç Burcu

Yengeç erkekleri özel ilişkilerinde tam bir ana kuzusu olurlar. Çünkü bu erkekler duygularıyla hareket ederler. Ancak bu durum kötü değildir. Çünkü bu erkekler tam bir aile erkekleridir. Burçlar arasında görebileceğiniz belki de en kibar burç yengeç burcudur. Bu yüzden bu erkekler, yengeç burçları özellikleri açısından değerli bir konuma sahiptirler. 

Daha önce de dediğimiz gibi yengeç burcu erkeği de kadını gibi duygusal bir tavır sergiler. Bu yüzden de bu erkekler kadınlar gibi kendilerine güvenli bir ortam yaratmak isterler. Bu güvenli ortam onlar için evdir. Yani bu erkekler tam anlamıyla bir ev kuşudur. Bu erkekler aynı zamanda kendi alanlarına çok büyük bağlılıkları ile bilinmektedir.

Yengeç erkekleri duygusal hediyeleri çok severler. Ancak yeni ve denenmemiş sıra dışı şeylere de ilgi duyarlar. Özellikle sahip olmadıkları şeyleri onlara aldığınız zaman çok mutlu olurlar. Bu durumun sebebi bu erkeklerin yengeç burçları özellikleri taşımalarıdır. Bu burç ay tarafından yönetildiği için yengeç erkekleri daha feminendir. Dolayısıyla bu hareketleri diye kadınlar gibi kıyafet ve aksesuar alınabilir.

Yengeç Burçları Özellikleri Bakımından Hangi Burçlarla İyi Anlaşır?

Yengeç Burcu

Yengeç burçları; boğa akrep ve başak burçlarıyla çok iyi anlaşırlar. Çünkü bu bağa burcuda yengeç gibi tam bir evcimendir. Güvende olma hissiyatı bu iki burç için önemlidir. Bu hissiyat, yengeç burçları özellikleri taşıyan bireylerin çoğunda görülmektedir. Ara sıra farklılıklar olsa da bu ilişki faydalı bir ilişkidir. Çünkü iki buçukta birbirinin zayıf yönlerini besler.

Akrep burcu, yengeç ile uyumlu olan bir diğer burçtur. Akrep, bazen huysuz tavırları ile bilinir. Ancak bu durum yengeç için geçerli değildir. Yengecin sahiplenici anlayışı, akrebin güvende hissetmesini sağlar. Akrebin çılgın yaşantısı da içe dönük yengecin kabuğunu kırmasına yardımcı olur. Bu yüzden bu ilişkide partnerlerin güvende hissederler. Bu yüzden her iki buçuk arasındaki ilişki uzun süreli olacaktır.

Yengeçlerin belki de en iyi anlaştığı bir diğer burçta başak burcudur. Çünkü her iki burcun özellikleri arasında sevdiklerine sahip çıkma özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda her iki burçta partnerleri ile ilgilenmekten zevk alırlar. Bu birliktelik gerçekten de sevgi dolu bir birliktelik olacaktır. Ayrıca yengeç burçları özellikleri nedeniyle bu iki burç arasında harika bir iletişim olacağı söylenebilir.

Yengeç Burçları Özellikleri Açısından Hangi Burçlarla Uyumsuzdur?

Yengeç Burcu

Yengeç burcu, Zodyak burçları arasında; kova, terazi ve ikizler burçları ile hiç anlaşamaz. Kova burcu özellikleri itibariyle eğlenceyi ve çeşitliliği seven bir burçtur. Bu da yengeçlerin güvenlik anlayışı ile çakışmaktadır. Çünkü yengeçler, kovalara göre daha fazla geleneksellerdir. Ancak kovalar da alışılmadık tavırlar sergilerler. Bu yüzden bu durum yengeçleri rahatsız edecektir.

Terazi burcu, yengeç burcu ile anlaşamayan bir diğer burçtur. Özellikle yengeç burcu özellikleri astroloji bakımından da bu burçla anlaşamaz. Bu anlaşmazlığın temeli farklı olmalarından kaynaklanır. Yengeç burcunun duygusal temeli bir burç olduğunu söylemiştik. Ancak terazi, maalesef ki bu durumun tam tersi yönünde tavır sergileyecektir.  Bu yüzden aralarındaki iletişim oldukça başarısız olur.

Yengeç burcunun anlaşamadı bir diğer burçsa ikizler burcudur. Bu iki burç, aslında birbirleri ile iyi bir iletişim kurabilir ancak kişisel özellikleri bakımından farklılardır. Bu yüzden bu iletişim kısa sürede bir çatışmaya dönecektir. Tıpkı terazi burcunda olduğu gibi ikizlerde sosyalleşme bağımlısıdır. Bu durum yengeç burçları özellikleri taşıyan kişilerde hoş karşılanmaz.

Yengeç Burcu Yorumu ve Uygun Meslek Seçimleri

Yengeç Burcu

Yengeç burçları, hayatı duyguların götürdüğü yerlerde yaşayan burçlardır. Bu burca sahip insanların, empati yetenekleri yüksektir. Bu insanlar, aynı zamanda partnerlerinin düşüncelerine önem verirler. Çevrelerindeki insanları mutlu etmek isterler. Bu yüzden de aslında bu burçlar için birden fazla meslek bulunmaktadır. Bu durum yine onların yengeç burçları özellikleri taşımalarından kaynaklanır.

Bu meslekler arasında; psikolog, tarihçi, öğretmen, müzisyen ve hemşire gibi meslekler sayılabilir. Çünkü yengeç burçları bir iş yapılması gerektiği zaman sorumluluk duygusunu üstlenirler. İş bittiğinde de gerçekten o işi layıkıyla yerine getirmişlerdir. Ayrıca yengeçler kalabalık ortamlar rahat edemezler. Bu yüzden yapacakları işlerde yalnız olmaları önemlidir.

Sonuç olarak yengeç burçları özellikleri gösteren insanların özellikleri bu şekildedir. Bütün bunlara ek olarak yengeçler hakkında tavsiye vermek gerebilir. Özellikle yengeç burçları için duygular çok önemlidir. Ayrıca kendilerini sakin yerlerde daha mutlu hissederler. Son olarak da yengeçler duygusal anlamda bir birliktelik düşünenler için vazgeçilmez partnerlerdir.