Yay Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimleri

Zodyak’ın ateş gurubuna üye olan yay burçları özellikleri kendine hastır. Burcun kendi özellikleri arasında değişkenlik ve erkeksilik göze çarpmaktadır.


Yay Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimleri

Yay Burçları Özellikleri Kişilerin Hayatlarında Ne Kadar Etkili?

Zodyak’ın ateş gurubuna üye olan yay burçları özellikleri kendine hastır. Burcun kendi özellikleri arasında değişkenlik ve erkeksilik göze çarpmaktadır. Yay burcunun yönetici gezegenleri Jüpiter ve Neptün’dür. Ayrıca bu burca sahip kişiler en çok turkuaz ve mor renklerinden hoşlanırlar. Yay burçlarının uğurlu taşları topazdır. Uğurlu sayılarıysa 3, 7 ve 9'dur. B burcun en şanslı günü perşembedir.

Bu burca sahip insanların en sevdiği şehirler arasında; Budapeşte ve Napoli gibi şehirler yer almaktadır. Ayrıca bu burçlar doğada; Karanfil, Kırmızı Gül ve Mor Menekşe gibi çiçekleri çok severler. Bu burca sahip kişilerin sevdikleri ağaç ise; Kayısı Ağacı, Dut ve Kestane’dir.

Yay İnsanı Demek Ne Demek?

Yay Burcu

Yay burcuna sahip kişiler öncelikle dürüst insanlardır. Hayatlarını coşkulu bir şekilde yaşarlar ve adanmışlıkları vardır. Bu burca sahip insanların olumsuz özellikleri ise çok tartışmacı olmalarıdır. Ayrıca yay burçları özellikleri taşıyan kişiler, umursamaz insanlara tahammül edemezler. Kendinden çok emin davranmaları ve nezaketsiz olmaları da karşı taraf için olumsuz bir özelliktir.

Burcun en sevdiği şeyler arasında karşı tarafa meydan okumak yer alır. Ayrıca karşı cinsle flört etmek de hoşlarına gider. Bunlara ek olarak bazı aktiviteleri de severler. Bunlar; kitap okumak, evcil hayvanlarla zaman geçirmek ve yolculuk yapmak gibi aktivitelerdir. Yay burcuna sahip kişiler önyargıdan kurallardan ve ciddiyetten nefret ederler.

Aynı zamanda bu kişiler için yapamazsın, yapmamalısın gibi sözler kırmızı çizgilerdir. Bunlara ek olarak da ayrıntılardan ve yapışkan insanlardan hazzetmezler. Bütün bu anlatılanlar yay burçları özellikleri tarifi için çok önemlidir.

Yay Burçları Özellikleri Kişinin Kişiliğine Nasıl Yansır?

Yay Burcu

Yay burcunun kişisel özelliklerine bakılacak olursak, kavrama yeteneklerinin ön plana çıktığını göreceğiz. Özellikle ilgilendikleri işleri ciddiye almaları onlara başarı getirecektir. Ayrıca bu burç felsefe konularında da başarılıdır. Yay burçları insanların içindeki iyimserlikleri görebilirler. Bu yüzden aslında yay burçları özellikleri kişide ruhani bir özellik ortaya çıkar.

Fakat bazen bu burca sahip olan gençler heyecanlı ve aykırı davranışlar içerisine girebilir. Ancak yapılan davranışlardaki hataları görerek ders çıkarmak da bir erdemdir. Yani yay burcu, bu erdemi en çok gerçekleştiren burçtur. Ayrıca yay burçları özellikleri taşıyan insanlar özgürlüklerine aşırı düşkündürler. Herhangi bir kısıtlamaya gelemezler. Bu yüzden de bazen ciddi risklere atılırlar.

Yay burçları, özellikle bilmedikleri şeyleri araştırmayı çok severler. Öğrenmek onlar için tam bir keyiftir. Bu burca sahip insanlar aynı anda ilgilenecekleri birden fazla konu bulabilirler. Bunlar olduğunda tatmin olurlar. Herhangi bir konuda sıkıldığında ise kendilerini yorgun hissederler.

Yay Burcunun Fiziksel Özellikleri Nasıl Okunmalı?

Yay Burcu

Yay burçları genellikle orta tipli insanlardır. Bu insanlar, genellikle uzun boylu ve zayıf bir bedene sahiptirler. Ayrıca bu insanların çekici bir yüzü vardır. Özellikle yay burçları özellikleri taşıyan insanların saçları kahverengi ve tenleri de açıktır. İçlerindeki iyimserlik ve kendine güven yüzlerine yansımıştır.

Yay burcu insanının hep çekici bir gülümsemeleri vardır. Hayata karşı güler yüzlü insanlardır. Ayrıca yay burcu özgünlüğün burcudur. Bu yüzden de bu kişiler giysileri ile dikkat çekerler. Burada sizlere yay burcu özellikleri maddeler halinde verilse bile bitmez. Çünkü bu burca sahip kişiler gerçekten de hayata başka bir gözle bakarlar. Bütün bunlara ek olarak yaylar asla içlerine çocuğu öldürmezler.

Yay Burcu Kadını Aşk Hayatı ve Özellikleri Nelerdir?

Yay Burcu

Yay burcu kadını için aşk çok şey demektir. Âşık olan bir yay kadını hayata enerjik bakar. Elde etmek istediği aşkının peşinden gitmekten büyük bir keyif alır. Genellikle ilk adımı kendisi atar ve avının ona gelmesini oturup beklemez. Cinsellik konusunda da yay burcu özellikleri kadın bireylerde öne çıkar.   Bu bireyler çok önemli özelliklere sahiptir.

Eğer biraz cesursanız, yay kadını bu konuda size yol gösterecektir. Ayrıca dayanıklılıkları sayesinde de resmen nefesinizi kesecektir. Bunlara ek olarak yay kadını risk almayı sevdiği için tehlikeli şeyler denemeyi sever. Yay kadını ilişkilerinde bazı davranışlardan rahatsız olabilir. Bu davranışlar yay burçları özellikleri bakımından paralel davranışlardır. Bunlar genellikle kaba diye isimlendirilen davranışlardır.

Bu kadınlar çok enerjik oldukları için bazen biraz sabırsız olabilirler. Ne yazık ki bazen karşılarındaki insan onların özgür düşünceleri altında kalır. Dolayısıyla bu durum yayı uzaklaştırır. Ancak eğer karşılarındaki insan özgürce düşünebiliyorsa durumlar değişir. Bu yüzden yay kadınları için özgürlüğün çok büyük bir önemi vardır.

Bir Yay Kadınını Nasıl Mutlu Edersiniz?

Yay Burcu

Ya kadını meraklıdır. Bu yüzden bilinmeyen şeyleri keşfetmeyi sever. Ancak aynı zamanda maceracı bir ruhları da vardır. Bu yüzden yay burçları özellikleri bakımından hassastırlar. Bu kadınlar aynı zamanda özgür düşünceli kadınlardır. Bu yüzden toplumun içerisinde yer alan tablolara sığmazlar. Yani kısaca, istedikleri zaman istedikleri şeyleri yaparlar.

Aynı zamanda kimin ne düşündüğünü de umursamazlar. Yay kadınının en sevdiği şey bir geçmişi olan şeylerdir. Yani bu kadınlar hikayesi olan şeylerden hoşlanırlar. Yaratıcılığı önemsedikleri için hediyelerde de bunu gözetirler. Dolayısıyla yaratıcı ve hikayesi olan bir hediye oldukça hoşlarına gidecektir.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri Nasıl Ortaya Çıkar?

Yay Burcu

Yay erkekleri de tıpkı kadınlar gibi âşık oldukları zaman çekici olurlar. Ayrıca kadınlarla erkekler arasında bir fark yoktur. Çünkü yay erkeği de avının peşinde koşmaktan hoşlanır. Bu durum yay burçları özellikleri açısından genel bir durumdur. Yay burcu için avlanmak her şeydir. Ancak bu durum onlara bazen zarar verebilir.

Çünkü bazı durumlarda yani başlarında bulunan kişiyi görmezden gelirler. Sonuç olarak avlarını peşinden gitmek isteyebilirler. Bu da onların aşk hayatlarına zarar verebilir. Eğer siz de anı yaşayan insanlardansanız bir yay erkeği ile birlikte olmalısınız. Çünkü yay erkekleri özgür olabildiklerinde cinsel yaşantıları da özgür olacaktır. Bu erkekler cinselliği seven neşeli ve cömert kişilerdir.

Yay erkekleri ilişkilerinde genellikle açıktırlar. Ayrıca kendilerini en rahat hissedecekleri ilişki içerisine koyarlar. Bütün bu özelliklerin yanı sıra yay burcu özellikleri erkek bireylerde farklı olarak da görülmektedir. Özellikle yay erkekleri esprili ve eğlencelidir. Bunun yanı sıra partnerine zaman ayırır ve onu eğlendirmekten keyif alır. Bu burcun erkekleri genellikle kendileri gibi bir partner ararlar.

Özgürlüğe Düşkün Bir Yay Erkeğini Nasıl Mutlu Edersiniz?

Yay Burcu

Yay burcu erkekleri son derece sosyallerdir. Bu durum yay burçları özellikleri açısından da paralellik göstermektedir. Ayni genel olarak yay burcu olan kişiler için bu söylenebilir. Avlanmak ve avlarını peşlerinden gitmek onlara heyecan verir. Tabi ki burada av olarak kastedilen şey karşı cinstir. Bu erkekler asla yolda durup oturmaktan hoşlanmazlar.

Çoğu zaman hareketli bir hayatları vardır. Sürekli bir o tarafa bir bu tarafa gidip gelirler. Bu yüzden yay erkeğine hediye olarak hareketli şeyler alınmalıdır. Örnek olarak bir seyahat eşyası bu erkekler için ideal bir hediyedir. Ancak alınan hediyenin ağır olmaması ve taşınmasını kolay olmasına dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca çok kullanımlı işlevleri olan aletler de bu erkeklerin ilgisini çekecektir.

Yay Burçları Özellikleri Bakımından Hangi Burçlarla Anlaşır?

Yay Burcu

Yay burcu; koç, kova ve aslan burcuyla çok iyi anlaşır. Özellikle koçla birlikte yeni maceralara çıkabilecekleri için hayattan keyif alırlar. Bu durum yay burçları özellikleri açısından çok olumludur.  Bu birliktelik, eğlenceli ve takviye edici olacaktır. Her iki burç da doğalarında iyimserliği barındırmaktadır. Bu durumda onların birlikteliklerini de ileriye taşır. Bu ilişki uzun süreli bir ilişki olacaktır.

Koç burcuna geldiğimizde ise durum biraz daha heyecanlı hale gelir. Çünkü koçlar yaratıcı burçlardır. Yaylar da macera anlayışları sayesinde keşfetmeyi severler. Bu yüzden bu ilişki, tam bu iki burca göredir. Özellikle iki burçta açık ve aktif bir cinsel hayata açıktır. Bu yüzden de bu ilişki içerisindeki cinsel uyum çok yüksek olacaktır. Özellikle yay burçları özellikleri koç burcunun hoşuna gidecektir.

Aslan ile uyumuna bakıldığında, diğer ki burçtan biraz daha farklılıklar söz konusudur. Çünkü bu iki burç dram ve özgürlük konusunda gayet iyi anlaşırlar. Bu nedenle bu iki burcun ilişkisi Bir uyum ilişkisi olacaktır. Bu ilişkide eğlence her zaman önemli bir faktör olarak gündeme gelecektir. Her iki burçta aşkı hayatlarının ana çıkış noktası olarak görmektedir. Ayrıca her ikisi de cinsel açıdan son derece uyumludur.

Hangi Burçlar Yay Burçları Özellikleri Açısından Uygun Değildir?

Yay Burcu

Yay burcu; boğa, oğlak ve başak burçlarıyla anlaşamaz. Çünkü yay macera ve merakın peşinden gider. Boğa burcuysa aslında evcimen bir hayat sürdürmeyi isteyen bir burçtur. Böyle bir ilişki de her ikisi de partnerini anlamakta zorluk çeker. Boğa kendini huzurlu ve güvende hissetmeye ihtiyaç duyacaktır. Bu durum yay burçları özellikleri açısından hoş karşılanmaz.

Oğlak burcuna bakıldığı zaman durum biraz daha değişkendir. Çünkü oğlağın özgürlüğü aslında yay için fazla muhafazakâr olacaktır. Oğlağın özelliklerinden dolayı bu ilişkide bütün sorumluluk sanki ondaymış gibi gözükecektir. Yaysa oğlağın muhafazakârlığın dan dolayı hapsedilmiş gibi hissedebilir. Ayrıca yayların macera merakları oğlakları rahatsız edebilir. Bu yüzden bu ilişki kısa süre ile olacaktır.

En büyük uyumsuzluk başak burcuna özgüdür. Çünkü bu iki burç gerçekten de gece ve gündüz gibidir. Ancak birbirlerini tamamlamazlar. Çünkü yay burçları özellikleri açısından maceraperestlerdir. Başak burçları da düzeni ve güvenli bir hayatı seçecektir. Ayrıca başak burcunun eleştirel yönü, yayların hoşuna gitmeyecektir. Yaylar bu durumda başka olasılıkları tercih edecektir.

Yay Burçları Özellikleri Açısından Uygun Meslekler ve Tavsiyeler

Yay burçlarının meraklı ve öğrenmeye araştırmaya açık kişiler olduğunu söylemiştik. Bu yüzden de burçlar için gerçekten birçok meslek vardır. Ayrıca yaylar plan yapmaz, anı yaşamaya odaklanır. Risk almayı severler ve farklı atmosferler içerisinde bulunmak onlara göredir. Bu yüzden yaylar için bir de birçok farklı meslek bulunmaktadır. Bu meslekler; yabancı dil öğretmenliği, profesörlük, hakimlik, senatörlük ve avukatlık gibi mesleklerdir.

Bahsedilen bu mesleklerde yay burçları kendilerini bulabilir. Çünkü bu meslekler yay kişisinin kişiliğini yansıtmaktadır. Bu yüzden yaylar bu mesleklerde çok rahat edebilirler. Ancak yay burçları hareketli burçlardır. Bu yüzden bulunduğu konumda çok fazla kalmak istemeyecektir. Bu yüzden bu burca sahip insanların da sık sık meslek değiştirdikleri görülmektedir.

Son olarak yay burçları özellikleri için söylenecek birkaç söz vardır. Bu durum yayların kişilik özellikleriyle özetlenebilir. Yaylar hem özel hem de sosyal ilişkilerinde yerlerinde duramazlar. Bu yüzden de hedeflerine doğru harekete geçeceklerini söylemiştik. Bu özellik, özellikle insanlar açısından da çok olumlu bir özelliktir. Çünkü ilerlemeyi sağlar.