Oğlak Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimi

Bazı insanlar oğlak burçları özellikleri nedeniyle bazı özelliklere sahiptir. Çünkü oğlak burcu, toprak grubuna ait bir burçtur. Bu yüzden ön plana çıkan özellikleri kadınsı ve lider olmasıdır.


Oğlak Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimi

Oğlak Burçları Özellikleri ve Aşk Hayatları

Bazı insanlar oğlak burçları özellikleri nedeniyle bazı özelliklere sahiptir. Çünkü oğlak burcu, toprak grubuna ait bir burçtur. Bu yüzden ön plana çıkan özellikleri kadınsı ve lider olmasıdır. Burcun yönetici gezegeni Satürn’dür. Bu burca sahip kişilerin en sevdiği renk koyu kahverengi ve nefti yeşilidir. Ayrıca oğlak burcunun uğurlu taşı kuvars ve kehribardır.

Burcun şanslı sayısı 8 olup, şanslı günü cumartesidir. Oğlak burcunun doğada sevdiği çiçekler arasında; Kadife Çiçeği, Kasımpatı ve Siyah Gül vardır. Ağaçlar arasında ise; Söğüt Ağacı, Karaağaç, Çam vardır.

Oğlak Burçları Özellikleri Bakımından Kişiliklerinin Değerlendirilmesi

Oğlak Burcu

Oğlak burçları gelecek planlamaya çalıştıkları için çok fazla depresyona girmeye meyillidirler. Aslında tam bir işkolik oldukları da söylenebilir. Çünkü bu insanlar kendi işleriyle çok ilgilendikleri için sosyal hayatlarına az zaman ayırırlar. Fakat bu durumda bile kendilerine asla yalnız hissetmezler. Bu yüzden oğlak burçları özellikleri taşıyan insanlar bu yönleriyle tanınırlar.

Bu insanlar çevrelerinde ciddi tutumları ve güçlü iradeleriyle de bilinirler. Çok çalışkan oldukları için de başkalarının saygısını çok hızlı bir şekilde kazanırlar. Temel olarak oğlakların 2 özellikleri vardır. Bunlardan birincisi dürüstlüktür. İkincisi ise güvenilir olmalarıdır. Oğlakların Çalışkan olmalarından dolayı çok gelişmiş bir görev duyguları olduğu söylenebilir.

Oğlaklar aynı zamanda iyi bir sırdaştır. Maddi konularda dikkatli olmalarına rağmen genellikle bonkör insanlardır. Ancak oğlak burçları özellikleri itibariyle geleneklere bağlı yaşamayı severler. Bu yüzden duygusal özgürlüğü anlamakta biraz güçlük çekebilirler. Bu nedenle bazen gençlerle aralarında sürtüşmeler olur. Fakat çok hayalperest bir burç olduğu söylenemez. Genelde oğlaklar somut konularla uğraşmayı severler.

Oğlak Burçları Özellikleri Taşıyan İnsanların Fizikleri Nasıldır?

Oğlak Burcu

İnternette oğlak burcuna ait birçok özellik olduğunu görebilirsiniz. İnsanlar, oğlak burçları 2021, ya da oğlak burçları elle gibi aramalarla bu özelliklere ulaşmaktadır. Ancak bu yazıda internette olmayan özelliklerden de söz edeceğiz. Çünkü oğlakların bünyelerinde bulundurdukları birçok özellik vardır. En başta bu özellikler fiziklerinde kendini belli etmektedir.

Oğlaklar genellikle kısa boya sahip ince yapılı ve ince yüzlü insanlardır. Çeneleri belirgin ve genelde saçları siyahtır. Bedenleri dar ve bacakları uzun gözükür. Dizleri de genellikle çıkıntılıdır. Bu insanların yüzleri güzel bir yapıdadır ve fotojeniktirler. Bu yüzden dünyadaki modellerin birçoğu Oğlak burcudur. Dolayısıyla bu insanların oğlak burçları özellikleri ön plana çıkmaktadır.

Oğlaklar yıllar geçtikçe güzelleşirler. Bu yüzden kendinden emin bir tavırla diğer kişileri kendilerine hayran bırakırlar. Bu durum oğlakların hoşuna gider. Ancak aynı şey karşıdaki insan için geçerli değildir. Bu nedenle bazen bu durum yüzünden karşıdaki insanla çatışmalar yaşanabilir. Yani sonuç olarak oğlak burcu özellikleri maddeler halinde sıralansa da bitmezdir.

Oğlak Burcu Özellikleri Kadın İçin Neyi İfade Eder?

Oğlak Burcu

Oğlak burçlarının geleceği planlama da takıntılı olduğunu söylemiştik. Bu yüzden oğlak kadını tanıştığı bir kişiyle çok sonrasını düşünebilir. Daha ilk buluşmada gelecekte neler yapılacağına dair düşünceler içerisine girebilir. Ancak bu kadınlar ciddiyetsizlikten hoşlanmazlar. İlişkilerinde ciddi bir yaklaşım isterler. Bu yüzden de bir oğlakla sevgili olmak genellikle kafa karıştırıcıdır.

Ayrıca oğlak kadını yakın arkadaşlarına da âşık olma ihtimali yüksek olan bir kişidir. Ancak bu kadınlar duyguları saklamakta ustalaşmıştır. Bu yüzden bunu fark etmek herkesin harcı değildir. Bu durumdan dolayı oğlak burçları özellikleri kadınlar için çok şey ifade etmektedir. Aşk gibi hayata anlam katan duygularda bunlardan biridir.

Oğlak kadını doğası gereği cinsel açıdan biraz vahşidir. İlişkilerinde cinsel açıdan doymak bilmez bir iştahı vardır. Ayrıca kendi doğasından ötürü de yabani tarafına ortaya çıkartmaktan çekinmez. Oğlak kadınları gündelik hayatta baskın bir karaktere sahiptir. Ancak cinsel ilişkilerinde kontrolü zaman zaman karşı tarafa bırakmayı severler. Bu durumda oğlak burçları özellikleri taşıyan çoğu kadın için geçerlidir.

Oğlak Kadınının Sevip Sevmediği Şeyler ve Hediye Seçimi

Oğlak Burcu

Oğlaklar genellikle düz ve sade yaşayan insanlardır. Düzenli ve iyi bir hayatları vardır. Bu yüzden etraflarındaki her şeyin de öyle olmasını isterler. Ancak bu çoğu zaman mümkün olmayabilir. Oğlaklar genellikle çok düşünerek bir plan oluştururlar. Ancak bu planları tutmazsa diğer plana geçmeyi sevmezler. Çünkü ikinci yaptıkları plan onlar için çok düşünülmemiştir.

Eğer diğer plan daha iyi bir seçenek olsa bile bundan hoşlanmayacaklardır. Hatta oğlak burcu kişisi eğlence zamanı da planlar. Bu durum bazen oğlak burçları özellikleri taşımayan insanlar tarafından rahatsız edici olarak algılanabilir. Oğlak burçları çok ciddi ve çalışkan burçlar olduğu için eğlenmeye pek zamanları kalmaz. Bu yüzden eğlence zamanlarını önceden ve dikkatli bir şekilde planlarlar

Oğlak burcu kadınları genellikle tarihe çok ilgi duyarlar. Geçmişte olduğu gibi bugün de bu durum değişmemiştir. Bu nedenle evlerinde sık sık antika eşyalar bulundururlar. Bu yüzden siz de onlara bu gibi hediyeler alabilirsiniz. Bu eşya ne kadar eski görünümlüyse beğenme olasılığı da o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle oğlak burçları özellikleri taşıyan kişileri bu şekilde mutlu edebilirsiniz.

Oğlak Burcu Özellikleri Erkek Bireyler İçin Neler İfade Eder?

Oğlak Burcu

Kötü çocukları duymaya hazır mısınız? Evet, oğlak burcu erkeğinin kötü bir şöhreti vardır. Kendileri, diğer burçlar tarafından Zodyak’ın kötü çocukları olarak bilinirler. Ancak bir taraftan da bu erkekler çok önce hayal kurmaya başlar. Hayatlarının erken dönemlerinde hayalleriyle sorumluluk sahibi olurlar. Aslında onlarla partner olmak bu açıdan iyidir.

Duygusal olarak kendini çok belli etmeyen oğlak erkeği konu sekse olduğu zaman değişebilir. Bu erkekler zaman zaman huysuzlaşabilirler. Ancak bu durumun üstesinden gelirseniz sizi ödüllendireceklerdir. Ayrıca bu erkekler oğlak burçları özellikleri bakımından yatak odasında müthiş bir sadakat gösterirler. Yani, oğlak erkeği ciddiyetini ve iş ahlakını yatak odasında mutlulukla süslendirecektir.

Oğlak erkeği ilişkilerinde biraz umursamaz olabilir. Ancak bunu isteyerek yapmaz. Çünkü kendisi tam bir işkoliktir. Ancak siz bu sorunu göz ardı ettiğiniz zaman hiçbir sorun çıkmayacaktır. Fakat oğlak erkeğinin sabah erken akşam da geç vakitlerde evde olduğunu unutmayınız. Bu durum bazı burçların canın sıkabilir. Bu yüzden oğlak burçları özellikleri bakımından biraz can sıkıcı olabilirler.

Oğlak Erkeğinin Hoşlandığı Şeyler ve Hediye Seçimi

Oğlak Burcu

Oğlak erkeği hedefe odaklanır. Onu, ilgilendiği şeylerden başka hiçbir şey alıkoyamaz. Bu erkekler çok ciddi görünebilirler. Ancak onları tanıdığınız zaman aynı şekilde hayat dolu olduklarını da göreceksiniz. Bu yüzden oğlak erkekleri kara mizah severler. Yani, en kedi durumlarda bile gülünecek bir şey bulurlar. Bu özellikleri dolayısıyla içlerindeki melankolik tutumu kontrol altına almayı başarabilirler.

Oğlak erkeklerine hediye almak zor olabilir. Çünkü oğlak burçları özellikleri yüzünden kendileri, israftan hazzetmezler. Ancak yine de bu erkekler ilgi görmek isterler. Bu yüzden oğlak erkekleri aslında kaliteli eşyalardan hoşlanır. Onlara kaliteli deri eşyalar ve özel giysiler gibi hediyeler alabilirsiniz. Ayrıca kendileri, oğlak kadını gibi antik eşyalardan da hoşlanır.

Bu eşyalar çeşitli şekillerde değişiklik gösterebilirler. Örnek olarak onlara nadir bulunan bir kitap almanız çok hoşlarına gidecektir. Ayrıca bu durum arkadaşlığını ve ilişkinizi de ileriye taşıyacak güven duygusunu oluşturacaktır.

Oğlak Burcunun En İyi Anlaştığı Burçlar

Oğlak Burcu

Oğlak burcu; Boğa, Balık ve Başak burçlarıyla iyi anlaşır. Boğa burcu ile uyumuna bakıldığında; her iki burcunda toprak grubundan olduğu görülebilir. Bu yüzden bu iki burç doğal bir şekilde anlaşırlar. Her iki burçta paraya ve güvene önem veren burçlardır. Dolayısıyla ortak hayalleri ve hedefleri olacaktır. Bu yüzden oğlak burçları özellikleri yüzünden her iki burçta birbirini destekler.

Balık burcuna bakıldığı zaman, ilişkinin faydalı bir ilişki olacağı görülmektedir. Çünkü oğlak balığın ayaklarının yere basmasını sağlar. Balıksa ona güvende olduğuna dair bir his verir. Bu yüzden hayatta çok ciddi bakan oğlak burcu, balıkla birlikte hayattan keyif almaya başlayacaktır. Ayrıca her iki buçukta birbirinin zayıf yönleri tamamlayabilir. Bu durum her ikisi için de iyi bir geleceğe sahip olma şansıdır.

Başak burcu ise oğlak burcu ile bir elmanın iki yarısı gibidir. Her ikisi de ev yaşantısına büyük önem verir. Bu durum oğlak burçları özellikleri taşıyan kişiler açısından olumludur. Her iki buçukta hayatta sahip oldukları şeyler için canla başla çalışırlar. Hayatlarını küçük denebilecek arkadaş çevreleriyle paylaşmayı severler. Her iki buçukta akıllı oldukları için ilişkilerinde romantizm çok görülmez.

Oğlak Burcunun Anlaşamadığı Burçlar

Oğlak Burcu

Oğlak burcu; Koç, Yay ve Aslan burçları ile anlaşamaz. Koç burcu ile uyumu gerçekten tam bir felakettir. Koç, risk almak ister ve meraklıdır. Ancak bu olay oğlağın hoşuna gitmeyecektir. Çünkü oğlaklar geleceklerini planlama isteği doğrultusunda hareket ederler. Ancak bu durum müsrif olan koçların istemediği bir durumdur. Onlar anı yaşamak isterler. İlişkilerinde ise her ikisi de ipleri elinde tutmak isteyecektir.

Yay burcuna bakıldığı zaman; bu iki burç arasındaki uyum muhtemelen bir hayal kırıklığı yaratacaktır. Çünkü cinsellik bu ilişkideki en temel sorunlardan biri olarak göze çarpmaktadır. Bu durum oğlak burçları özellikleri taşıyan kişiler için umut kırıcıdır. Oğlak burcu kişisi gerçekçi ve mantıklıdır. Yay burcu ise çok çocuksudur. Bu yüzden aralarındaki ilişki de sonsuza kadar sürmeyecektir.

Sırada aslan burcu var. Aslan burçları karakterleri dolayısıyla oğlaklara çok ölçüsüz gözükecektir. Oğlak burçları yakınlık kurmayı ve teması severler. Ancak aslan, olayları kontrol altına almak ister. Bu yüzden bu durum aslana itici gelecektir. Bu iki burç aslında gece ve gündüz gibidir. İlişkilerinde, seks hayatlarında ve sosyal yaşantılarında pek çok uyuşmazlık yaşayabilirler.

Oğlak Burçları Özellikleri Taşıyan Kişiler İçin Uygun Meslekler

Oğlak Burcu

Oğlak burçlarının dürüstlükten, sadakatten ve çalışmaktan hoşlandığını söylemiştik. Ayrıca bu burçlar geleceği planlamaya da istek duyarlar. Bu yüzden kendileri için birçok meslek bulunmaktadır. Örneğin; borsacı, arkeolog, mimar, çiftçi ve tarihçi gibi meslekler söylenebilir. Çünkü bu meslekler oğlakların ilgi alanlarına girmektedir. Bu yüzden bu mesleğe sahip oğlaklar hayatlarını daha kolay yaşayacaklardır.

Ayrıca oğlakların güvenilir kişiler olduklarını da söylemiştik. Bu durumda onları güven temelli mesleklere itebilir. Bu mesleklere örnek olarak psikologlarda verilebilir. Çoğu psikoloğa bakıldığında oğlak burçları özellikleri taşıdıkları görülecektir. Bu durumda, oğlak burçları için olumlu bir durumdur.

Sonuç olarak, oğlaklar hakkından bir sürü şey söylenebilir. Bu durum bazılarının canını sıksa da bazılarına olumlu gelebilir. Ancak hayat denilen şey her iki özelliği de barındırmaktadır. Bu yüzden hayatın inişli çıkışlı bir yol olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca oğlak burçları özellikleri dolayısıyla hayata tutunmayı seven burçlar arasındadır.