Kırışıklıklar Neden Oluşur? En İyi Kırışıklık Giderici Ürünler Hangileridir?

Kırışıklık nedenleri çoğunlukla cilt hücrelerini yaşlandıran faktörlerdir. Ciltte hasara sebep olabilecek ağır kimyasallar, cilt yapısına uygun olmayan kozmetik ürünlerinin kullanımı, aşırı nemli ya da aşırı soğuk hava şartları deri katmanlarını yıpratabilir.


Kırışıklıklar Neden Oluşur? En İyi Kırışıklık Giderici Ürünler Hangileridir?

Kırışıklık nedenleri çoğunlukla cilt hücrelerini yaşlandıran faktörlerdir. Ciltte hasara sebep olabilecek ağır kimyasallar, cilt yapısına uygun olmayan kozmetik ürünlerinin kullanımı, aşırı nemli ya da aşırı soğuk hava şartları deri katmanlarını yıpratabilir. Zamanla etkileri artan çok sayıda faktör, ciltteki kolajen ve elastin liflerini yıpratarak çökmeye yol açar. Dikey ve yatay çizgilerin oluşumu sebebiyle gözeneklerin dayanıklılığı düşerken, ideal nemi korumak zorlaşır.

Ciltte kırışıklık sebepleri arasında sayılabilecek bazı durumlar şöyledir:

  • Tütün Ürünleri Kullanmak Ciltte Kırışma Yapabilir

Cilt kırışıkları neden olur?” sorusunun ilk cevaplarından biri, nikotin içerek tütün ürünlerini fazla kullanmaktır. Nikotinin cilt üzerinde olumsuz etkilere sahip olduğu bilinir. Ayrıca göz çevresindeki renk koyulaşması ve sarkık görüntü, nikotin maddesiyle yakından alakalıdır. Sigara dumanında bulunan karbonmonoksit ve gaza halini almış kimyasallar, cildin parlaklığına zarar vererek matlık ortaya çıkarır.

  • Alkollü İçecekler Cilt Çizgilerinin Sebepleri Arasındadır

Cildin kısa sürede yıpranmasında alkol tüketiminin payı fazladır. Hücresel yaşlanmayı hızlandırabildiği için alkolden uzak durmanız tavsiye edilir. Travmalar karşısında direncini kaybeden, esnekliği ve parlaklığı azalan deri hücreleri büzüşmeye başlar. Özellikle göz altındaki sarkmaların temel sebebi, aşırı alkol kullanmaktır.

  • Sürekli Stres Hali Ciltte Kırışma Nedenlerinin Başındadır

Stres, vücudun pek çok fonksiyonunu olumsuz etkileyebilir. Cildin sıkılığı ve parlaklığı aşırı stresten dolayı azalır. Vücudun geneline etki eden bir faktör olması sebebiyle stresin kontrol altında tutulması fayda sağlar. Cilt çizgilerinin sebebi, stresle yıpranmış deri hücrelerinin diğer faktörlere karşı dayanıklılığını kaybetmesidir. Hücre duvarının zayıflamasına, ideal nem oranının düşmesine ve cildin kurumasına yol açan stres, gözenekleri yıpratır.

  • Cilt Kırışıklığı Sebepleri Arasında Kişisel Bakım Tercihleri Ön Plana Çıkar

Cildinizde kırışma meydana geliyorsa, kullandığınız kişisel bakım ürünlerinin bunda olumlu veya olumsuz etkisi olabilir. Kaliteli ürünler tercih etseniz bile cilt tipinize uygun seçenekleri değerlendirmeniz önem taşır. Aksi halde ürünlerin ters etkiye yol açması mümkündür. Cildin aniden kırışmasına yol açabilecek bir ürün bulunmasa da; uzun müddet yanlış seçenekleri değerlendirmeniz yıpranmaya sebep olur. Cildinizin ihtiyaçlarını yeteri kadar anlamanız ve dermatolojik açıdan güvenilir ürünleri kullanmanız fayda sağlayabilir. Cilt kırışıklığı sebepleri, yüze temas eden ürünlerin aktif maddeleriyle yakından alakalıdır.

  • Cildin Zararlı Güneş Işınlarından Korunmaması Çizgilenmeye Yol Açabilir

Ultraviyole ışınları, cildin gözeneklerinde yapısal değişimler ortaya çıkarabilir. İdeal boyutunu ve genişliğini kaybeden gözeneklerin yıpranması ile yaşlanma belirtileri hızlanır. Ayrıca güneş ışınlarının sebep olduğu aşırı yağlanma, cildin sebum salgısındaki ölçüyü bozarak sivilcelenmeye de yol açar.  Ciltte çizgilenme sebepleri, hücrelerin UVA – UVB ışınlarından hasar görmesiyle tetiklenebilir. Güneşli havalarda koruyucu ürünlerimizi kullanmanız bu faktörün etkisini azaltacaktır. Bununla beraber koruyucu güneş kremlerinin 2 saatte 1 defa tazelenmesi gerekir.

Cilt Kırışıkları Engellenebilir Mi? Kırışıklara Kesin Çözüm Var Mı?

Kırışıklara kesin çözüm, dermatoloji alanındaki çalışmalar itibariyle henüz keşfedilmemiştir. Fakat cilt gözeneklerini yenileyen ve yaşlanma sürecini yavaşlatan pek çok bileşen mevcuttur. Jeuvenile, ürünlerinde bu bileşenleri kullanır. Faydalı bitki özleri ile desteklenen jel, tonik, krem ve serumlarımız sayesinde cilt kırışıklarını azaltmak mümkündür.

Damıtma metoduyla elde edilerek farklı ürünlerimize zenginlik katan başlıca maddeler cadı fındığı özü, deniz yosunu özü, ayçiçeği özü, okka gülü yağı, aynısefa yağı, E vitamini, B 3 vitamini, B 5 vitamini, yararlı prebiyotik ve probiyotik bakterilerdir. İdeal ölçülerde kullandığımız kimyasal aktif maddeler ise cildinizi yıpratmadan besler. Kırışıklığa sebep olan faktörleri baskılayarak genç görünebilmek için Jeuvenile kalitesine güvenebilirsiniz.

Cilt Kırışıkları İçin Doğal Yöntemler Uygulamak Fayda Sağlar Mı?

Cilt çizgileri yıllar alan bir süreç dahilinde ortaya çıkar. Çeşitli bitki yağlarını birbirine karıştırarak veya popüler kür tariflerini uygulayarak çabuk sonuç alabilmeniz zordur. “Cilt kırışıklığı için ne yapmalıyım?” diyenler, kişisel bakım sürecinde aceleci davranmamalıdır. Doğal yöntem olarak bilinen metotlar ise herkes için fayda sağlamayabilir. Çünkü bitki özleri ve yağları ancak dermatolojik etkiler gözlemlenerek bir araya getirilebilecek maddelerdir. Sağlayacakları faydalar, bazı bileşenlerle artırılabilir. Cildiniz için uygun olan kırışıklık serumları, ihtiyaç duyduğunuz bakımı sağlamakta yeterlidir.

Cilt kırışıklığı için evde maske, kür, karışım uygulamaları yapmanız hem yan etkiler bakımından, hem de verim bakımından tavsiye edilmez. Bazı katkısız yağlar cildinize iyi gelebilir; fakat sizin için ideal olan dozu tespit etmeniz zordur. Doğal bileşenler kullanılarak laboratuvarlarımızda sentezlenen serum sıvıları, ihtiyaçlara cevap verebilecek gramajlara sahiptir. Eğer güvenilir ürünler bulmakta zorlanıyorsanız, Jeuvenile serumlarını deneyerek farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

Cilt Kırışıklıkları Ne Zaman Başlar?

Ciltte görülen kırışmalar çoğunlukla orta yaşlarda meydana gelir. Günümüzde, ciltte yıpranmaya yol açabilecek faktörlerin yaygınlaşması sebebiyle kırışma yaşı yirmilere kadar düşmüştür. Fakat normal şartlarda bir insanın cildindeki çizgiler 30 – 45 yaş itibariyle görülür. Cilt bakımına önem vererek kaliteli ürünler kullananlar, yaklaşık 50’li yaşlara kadar kırışma görmeyebilir. Cilt kırışıklığına çözüm arayacağınız zamanları beklemeyip erkenden kişisel bakıma önem vermeniz tavsiye edilir. Sürekli ekran karşısında bulunan ve cilt gözeneklerini onarabilecek ürünler kullanmayan kimseler ergenlik çağının sonundan itibaren göz altı morarmaları ve sarkma şikayetleriyle karşılaşabilir.

Cilt Kırışıkları ile Göz Altı Morluğu Arasındaki İlişki Nedir?

Göz altı ve cildin geneli, hücrelerin sağlığı açısından birbirine yakın özellikler gösterir. Eğer göz altlarınız morarmaya ve çizgilenmeye başlamışsa cildinizde de kırışıklıklar ortaya çıkmak üzeredir. Aynı şekilde, ciltte yatay ve dikey çizgiler gözlemliyorsanız göz altı torbalarınız benzer belirtiler göstermeye başlayabilir. Kaz ayağı olarak da bilinen göz altı kırışıkları, orta yaş itibariyle pek çok insanda görülür. Cilt çizgileriyle beraber ortaya çıkması, bakımını kolaylaştıran bir detaydır. Her iki sorunu da eşzamanlı olarak tedavi edebilmek için doğru ürünler kullanmanız gerekir.

Göz altı serumu satın alırken, şimdilik ihtiyacınız olmasa da bir adet cilt bakımı serumu almanız faydalı olur. Belirtilerin gelişmeye başlaması halinde, kullanım talimatlarına uygun olarak çeşitli serumlarımızı bir arada kullanabilirsiniz. Cilt kırışıklığı için serum kullanımı yaparken rutini aksatmamanız, kırışıkların giderilmesini kolaylaştırır.

 Cilt Kırışıklığı Ürünleri Arasında Seçim Nasıl Yapılır?

Ciltte kırışıklık veya göz altında torbalanma problemi yaşayanlar, ürün tercihi yaparken hassas davranmalıdır. Epidermis ve dermis tabakasına doğrudan etki edebilecek serumların, ihtiyaçlara uygun olarak tercih edilmesi gerekir. Kırışıklık karşıtı serum & krem kullanmak isteyenler, Jeuvenile’in sunduğu seçenekleri değerlendirebilir. Serum seçiminde yardımcı olabilecek başlıca ürünlerimiz şunlardır:

  • Kırışıklık Karşıtı Anti Aging Krem

Yaşlanma belirtilerine karşı etkili olan kremimiz Avrupa 25 Yıl İnovasyon Ödülü’ne sahiptir. Kırışmaları önleyen kremde 5 farklı peptit bulunur. Kolajen üretimini destekleyerek cildi canlandırması ile tanınan ürünümüzde Matrixyl 3000, Matrixyl Morphomics, Niacinamide, Hyalüronik Asit, Allantoin bulunur. Yaşlanma karşıtı krem, anti alerjik parfüm içeriği sayesinde cildinizin kokusunu da tazeler.

  • Anti Age Göz Çevresi Kremi

Yosun özleriyle zenginleştirilmiş, gliserinli ve glikollü ürünümüz, göz altı torbası için krem kullanmak isteyenlere uygundur. Cildi yumuşatarak besleyen ve göz altını sıkılaştıran kremde shea yağı vardır. Shea yani karite, derinin büzüşmesini engelleyebilecek olan gençleştirici bir maddedir.

  • Matrixyl İçerikli Anti Age Cilt Bakım Serumu

Yaşlanma karşıtı serum, Matrixyl sayesinde gözeneklerin onarılmasını hızlandırır. Yaşlanma sürecinde cildin gerginleşmesini ve kırışıkların azaltılmasını sağlar. Ayrıca dezenfektan özellik göstererek cilt katmanlarındaki bakterileri etkisiz hale getirebilir.

  • Hyalüronik Asit İçerikli Cilt Bakım Serumu

Hyalüronik asit, yaşlanma belirtilerini büyük ölçüde azaltabilen bir maddedir. Cildin yenilenmesini, parlaklık kazanmasını ve direnç kazanmasını sağlayan anti age serum çeşitlerimizde paraben, SLES ve parfüm yoktur. Cilt bakımınız için Jeuvenile Kozmetik kalitesine güvenebilirsiniz.