Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kaz Ayaklarına Hangi Ürün İyi Gelir?

Göz çevresi bakımı için tercih edebileceğiniz ürünler arasında seçim yaparken, şikayetin ne olduğuna dikkat etmek gerekir. Mevcut olan göz altı şişlikleri ya da göz altı çizgilerini ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz birçok ürün vardır.


Göz Çevresi Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kaz Ayaklarına Hangi Ürün İyi Gelir?

Göz çevresi bakımı için tercih edebileceğiniz ürünler arasında seçim yaparken, şikayetin ne olduğuna dikkat etmek gerekir. Mevcut olan göz altı şişlikleri ya da göz altı çizgilerini ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz birçok ürün vardır. Aynı sorunlar bulunmuyorken önlem almak için de çeşitli ürünleri değerlendirebilirsiniz.

Göz altındaki deri üzerinde ince kırışık çizgilerinin oluşması, kaz ayağına benzer bir görüntü oluşturur. Bu sebeple göz altındaki sarkma ve kırışıklar kaz ayağı olarak da isimlendirilir. Göz altı torbası için krem veya serum kullanmak mümkündür. Orta yaş itibariyle meydana gelen göz çevresi sorunları yüzün hassas bir bölgesinde bulunur. Bakım sırasında dikkatli davranmanız ve cilde baskı uygulamamanız doğru olabilir.

Göz altı bakım ürünleri  arasında seçim yaparken Jeuvenile’in sunduğu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bakım ihtiyacınızı karşılayabilecek kremlerimiz veya serumlarımız sayesinde sıkı, tek renkli ve parlak görünümlü bir göz çevresine sahip olmanız mümkün. Göz altı morlukları için krem ya da serumlardan faydalanırken günde 2 kez kulanım yapabilirsiniz. Özellikle kremler 2 kullanıma uygunken, serumlar her gün birer kez kullanılabilir. Uygulamalara başlamadan önce yüzünüzü jel ve toniklerimizle temizleyip kurulamanız verimi artırır.

Jel kullanımından sonra durulama gerekirken, tonik kullanımı bunu gerektirmez. Fakat tonik kurumadan kremi sürmemeniz tavsiye edilir. Ayrıca jel uygulamasından sonra göz çevresini yıkarken gözlerinizin kapalı olması gerekir. Göz çevresi için bakım yaparken, göz içinin su dahil hiçbir maddeye temas etmemesi sağlık açısından daha doğrudur.  

Göz Altı Torbaları Neden Olur? Göz Altı Torbaları Kaç Yaşında Başlar?

Göz altına oluşan torbaların sebebi, bölgede bulunan kasların zayıflamasıdır. Yaş ilerledikçe göz çukurunun derinleşmesi ve yüzeydeki sıvının toplanarak alt bölgede birikmesi şişkin bir görünüm ortaya çıkarır. Cildin birçok bölgesinde görülen yapısal bozulmalar, gözeneklerdeki yıpranmayla alakalıdır. Yaşlanma, “Göz altı torbası neden olur?” sorusu için verilebilecek ilk cevaptır.

Torbalanma ve renk değişiminin diğer sebebi, bölgenin ince bir deri katmanına sahip oluşudur. Pigment dengesinin kolay bozulabilmesi ve sarkma sorununun yaygınlığı bunla ilişkilidir. Göz çevresinin kırışmaya müsait yapıda olması, bakım için orta ve ileri yaşları beklememeniz gerektiğini gösterir. Ergenlik çağından itibaren göz etrafına düzenli bakım uygulamak, torba oluşumunu ve morarmaları engelleyebilir.

Göz altı torbasının sebepleri arasında rutin alışkanlıklardan söz edilmesi mümkündür. Günlük uyku düzeni, psikolojik durum, beslenme alışkanlıkları ve aktiviteler cildinize doğrudan etki eder. Vücudunuzun ihtiyacını karşılayabilecek kadar uyumuyorsanız, gözlerinizdeki ve göz etrafınızdaki kan dolaşımı bozulur. Gözler şişerken, göz altlarında morsu renk değişimleri ortaya çıkar. Eğer göz altları aniden renk değiştirmeye başladıysa, uyku düzeni konusunda dikkatli davranmanız gerekir.

Düzenli uykunun, göz altları kadar cilt geneline fayda sağlaması mümkündür. Göz altında şişliğe sebep olan stres, depresyon ve psikolojik hastalıklar da kontrol altına alınmalıdır. Yetersiz beslenme gözün çukurlaşmasına yol açarken, sürekli güneş ışığına maruz kalmak sarkmayı hızlandırabilir. Göz altı morluğunun sebepleri arasına sigara kullanımı, uzun süre dijital ekranlara bakma ve genetik özellikleri dahil etmek mümkündür.

Göz Altı Torbaları Kaç Yaşında Görülmeye Başlar?

Göz altındaki olumsuz semptomlar, genetik yatkınlığa bağlı şekilde 25 – 35 yaş aralığında görülür. Eğer ilk görüldükleri süreç itibariyle etkin bir bakım uygulanmazsa, durdurulmaları zorlaşabilir. Bazı bireyler genç yaşta göz altı torbaları ile mücadele ederken, bazılarının kırklı yaşlardan sonra bile pürüzsüz bir cildi bulunur. İnsanlar arasındaki buna benzer farklar, genetiğin önemini gösterir. “Göz altı torbası ne zaman olur?” diye soranlar için ne yazık ki kesin bir cevap verilemez. Fakat cilt bakımını aksatmayıp göz çevresi için faydalı ürünler kullanmak her yaştaki kullanıcılara fayda sağlayabilir. Henüz göz altlarınızda torba oluşmamışsa ve morluklar görünmüyorsa bile, düzenli bakımı aksatmamanız tavsiye edilir.

Göz Altı Şişliği Neyin Habercisidir?

Cildimiz, çeşitli hastalıkların belirtilerini taşıyabilir. Aniden çıkan sivilceler, akneler, göz altında oluşan renk değişimleri ve sarkmalar dikkate alınmalıdır. Birçok hastalığın göz ve göz çevresinde semptom geliştirmesi mümkündür. Yaygın olarak kalp – damar hastalıklarının göz altında morluk ve şişlik ortaya çıkardığı bilinir. Bunun temel sebebi ise uyku bozukluklarıdır. Uyku düzeniniz vücudunuzun ihtiyaçlarına cevap veremiyorsa, kalp ritminde dengesizlik ortaya çıkabilir. Göz altındaki damarların ideal şekilde kanlanmaması bu bölgenin rengini koyulaştırır.

Kesin olmamakla birlikte, göz çevresindeki morluk ve şişliğin böbrek problemleriyle alakalı olduğu da söylenebilir. Cilt kırışmalarının ve zamanla ortaya çıkan pigmentasyon dengesizliklerinin normal olabileceği de unutulmamalıdır. Özellikle ileri yaştaki kimselerin bazı cilt problemleri yaşayabilmesi mümkündür. Önemli olan, kaliteli ürünlerle kişisel bakımınızı gerçekleştiriyor olmanızdır. “Göz altı şişliği hangi hastalık belirtisi?” diyorsanız ve problemlerinizin altında farklı sebeplerin yattığını uzman hekime görünebilirsiniz.

Ani Göz Altı Şişmesi Neden Olur?

Aniden göz altı şişmesi , beslenme düzeninin veya günlük alışkanlıkların değişmesinden kaynaklanabilir. Uzun süredir göz çevresinde problem yokken ani şişlikler oluşmaya başladıysa dikkat etmeniz gerekenler şöyledir:

  • Bilgisayar ve telefon ekranlarının parlaklığını düşürebilirsiniz.
  • Dışarıya çıkmak için havanın güneşli olmadığı saatleri tercih edebilirsiniz.
  • Eğer dış ortamda bulunmanız gerekiyorsa güneş koruma kremlerimizden faydalanabilirsiniz.
  • Fazla kumlu bir bölgede yaşıyorsanız, dışarıya çıkarken güneş gözlüğü takabilirsiniz.
  • Psikolojik açıdan sizi olumsuz etkileyen bir durum varsa, ihtiyaçlarınıza uygun ürünlerimizi satın alıp kendiniz için vakit ayırabilirsiniz.
  • Tek göz altı şişmesi yaşıyorsanız, cildiniz alerjik reaksiyon veriyor olabilir. Biraz bekleyip, şikayetin geçmemesi halinde göz altı bakım ürünlerimizi kullanabilirsiniz.
  • Göz çevresindeki şişkinlik uzun süredir devam ediyorsa, kişisel bakımınızı aksatmadan bir doktora başvurabilirsiniz.

Göz Altı Şişmesine Hangi Doktor Bakar?

Göz altı şişmesine hangi bölüm bakar?” sorusunun iki farklı cevabı bulunur. Göz altında meydana gelen şişkinlik ve morarmalar, gözden ya da ciltten kaynaklanabilir. Eğer göz ile alakalı bir problem varsa “Göz Hastalıkları Bölümü”, deri katmanlarıyla alakalı bir problem varsa “Dermatoloji” bölümü size yardımcı olur. Problemin kaynağını bilemiyorsanız, söz konusu bölümlerden birine başvurabilirsiniz. Duruma bağlı olarak başka bölümlere yönlendirilmeniz mümkündür.

Kaz Ayaklarına Kesin Çözüm İçin Jeuvenile Ürünleri Tam Size Göre!

Kaz ayağı görüntüsüne sebep olan göz altı sarkmaları ve çizgilenmeler, ödüllü bakım kremimiz sayesinde ortadan kaldırılabilir. “25 Yıl Avrupa İnovasyon Ödülü”ne layık görülen yaşlanma karşıtı kremimiz, 30 mililitrelik ambalaj içerisinde satışa sunulur. İçerisindeki Matrixyl 3000, cilt kırışıklığını engelleyerek göz altını nemlendirir. Sarkma ve kuruluk problemini ortadan kaldırabilir. Mikro alg özleri, kaz ayağı görüntüsüne sebep olan çizgileri azaltır. Peptitler ise kolajen üretimini hızlandırarak kırışmayı neredeyse tamamen durdurur.

Kaz ayakları için krem arayanlar, ürünümüzü devamlı bir rutinde kullanarak verim alabilir. Allantoin, Ceresin, Niacinamide, E vitamini, Sitrik Asit ve Panthenol içeriğine sahip olan Jeuvenile kremleri, göz altı bölgesinin ihtiyacı olan tüm maddeleri sağlar. Cildin yenilenmesini kolaylaştırarak yaşlanma belirtilerini azaltması, ürünümüzün başlıca özelliğidir. Koyulaşmaları giderebilen kremimiz günde 2 defa, kuru cilde uygulanır. Göz altı kremi kullanmadan önce yüz temizliği için Jeuvenile’in jel ve toniklerini tercih etmeniz verimi artırabilir.