Erkekler Neden Aldatır! İşte Aldatan Erkeğin Belirtileri

Genelde ilişki durumlarına baktığımız zaman ilişkide aldatma olayı erkeklerde daha fazla meydana gelir. Bunun sebebini bilmesekte oldukça merak ettiğimiz bir durumdur.


Erkekler Neden Aldatır! İşte Aldatan Erkeğin Belirtileri

Genelde ilişki durumlarına baktığımız zaman ilişkide aldatma olayı erkeklerde daha fazla meydana gelir. Bunun sebebini bilmesekte oldukça merak ettiğimiz bir durumdur. Kafa kurcalayan sorular bu konu hakkında oldukça fazladır. Yani seven güvenen insan neden böyle bir şeyi yapar ya da böyle bir şeyi yapmaya ihtiyaç hisseder de sevdiği insana sadakatsizlik yapar. Aslında bu sorunun cevabı yoktur. Araştırmalara göre ne kadının neden aldattığı hakkında, ne de erkeğin neden aldattığı konusunda kesin bir bilgi vardır.

Şu sebepten oluyor denseydi ve o konuya çözüm bulunsa idi zaten her şey çözülür aldatma olayları olmazdı. Aldatmak için çok fazla dinamik ve sebep var. Çok fazla sevdiğinden dolayı bile başkası ile aldatan bir erkek vardır. Kulağa saçma gelse de bu gerçekten böyledir. Bunun sebebi ise çok büyük bir aşka sevdaya düştüğü için onu kaybederim korkusu ile ve kaybetmemek için karşısındakine karşı içten bir şekilde öfkelenmeye başlar ve alternatif oluşturmak için de sevdiği ve kaybetmeye korktuğu insanı başkası ile aldatmaya başlar. Burada sevk ve nefis ön planda değilken sadece aşırı sevmenin kaybetme korkusunun ve bağlılığın verdiği sonuçlar ile bu tuzağa düşer.

Aldatılan Kadınlar

Genelde aldatan tarafın kadın ya da erkek olduğunu yani kesin kadın yapar ya da erkek yapar diye bir şey diyemeyiz. İstatistiklere göre erkeğin kadını daha çok aldattığı ise doğrusudur. Her ne sebepten olursa olsun erkeğin kadını aldatması çok kötü durumlara sebep olur. Genelde aldatılan kadın kendini değersiz ve güçsüz hisseder. Erkeğin kadını aldatması demek onu beğenmediği ya da onda aradığını bir başkasında bulduğu ifadesini kanıtlar.

Bir kadın tarafından aldatılan erkek de çok fazla yaralanma olmasa da ya da zamanla unutulsa da bir erkek tarafından aldatılan kadında oldukça fazla yaralar açılıyor. Kadın kendine olan özgüvenini sıfırlıyor ve bir daha başkasına olan güvenini yitiriyor. Bunun yanında aldatan erkek de aldattıktan sonra kendi içinde bir yaralanma yaşıyor. Ama bu olay sadece bir yaralanma olarak kalıyor. Aldatılan kadın çevresindeki hiçbir erkeğe güvenilmemesi gerektiğini düşünüyor ve gerçek şudur ki aldatılan kadın bir daha mutlu olmayı çok da fazla beceremiyor. Başka bir ilişkiye başlasa da güven problemi olduğu için o ilişkisini de sağlam bir şekilde tutamaz.

Şüpheci Davranışlara Dikkat Edin

İlişkilerin baş düşmanı olan aldatma oldukça korkunç bir olaydır. Aldatan erkeğin aldatmasını çok rahat anlayabiliriz. Tabi ki bunları yapan her erkek aldatıyor denmez ama bunları yapmayıp birden yapmaya başlaması kafada soru işareti oluşturur. Bu konu da sizin yapacağınız tek şey eşinize ve davranışlarına dikkat etmenizdir. Bu değişiklikler giyinme kuşanma olarak baş gösterir.

Giyinişe süse püse önem veren erkek özellikle dışarı çıkarken önem veren erkek de şüphe yapmanız gayet mantıklı bir olaydır. Yeme içme konusunda oldukça değişiklik vardır. Ya çok iştahlı olup ya da çok iştahsız gibi durumlar olabilir. Bunun yanında uyku düzeninde de hep bir farklılık söz konusudur.

İlgisinin Azalması

Ev dışında daha çok zaman geçiriyor ve eve gelmemek için türlü bahaneler üretiyor ise size karşı duygusal anlamda ve cinsel anlamda bir uzaklaşma oluyor ise bu durum sizi şüphelendirebilir. Eve geç geleceğim ya da isim var, gibi bahaneler de aldatmanın belirtileri arasında yer alabilir. Ama şunu da belirtmek isterim ki her erkek size bunları söylediği ya da sergilediği zaman illa aldatıyor, diye bir kanun yok.

Eğer eşinizin aldattığını düşünüp şüpheleniyorsanız bu belirtilerden de korumalısınız. Ama içinizde hiçbir şüphe yokken bu belirtiler var diye eşiniz sizi aldatıyor değildir. Emin olduktan sonra belirtilerini aramaya başlamanız ilişkiniz için oldukça sağlıklı bir karar olur.