Düğün İçin Abiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? En iyi Abiye Modelleri

Düğün sezonu başladığında kadınlarda düğün için abiye seçimi telaşı başlamaktadır. Bu telaş içerisinde size faydalı olacak bu yazımızı hazırladık.


Düğün İçin Abiye Seçimi Nasıl Olmalıdır? En iyi Abiye Modelleri

Düğün sezonu başladığında kadınlarda düğün için abiye seçimi telaşı başlamaktadır. Bu telaş içerisinde size faydalı olacak bu yazımızı hazırladık. Kilolu olan kadınların zayıf görünmesi için dikkat etmesi gereken bazı kurallar vardır. Elma tipli kadınlar ve armut tipli kadınlar için ayrı tüyoları sizler için paylaştık. Düğün mekânına göre de abiye seçimi farklılık göstermektedir.

Basenli Bayanlar İçin Abiye Modelleri

Abiye Modelleri

Kadınlar dükkânda veya internetteki mankenin üzerindeki gördükleri abiye modellerini çok beğenirler. Ve genelde modeli mankenin üstündeki duruşa bakaraktan hayal ederler. Ama öncelikle kendi vücudunuzu ve bedeninizi tanımalısınız. Hangi bedende olduğunuz, size yakışan elbiselerin ne olduğunu bilmelisiniz. Basenli kadınlara birkaç tüyo vereceğiz ki abiye elbise basenleri ortaya çıkarmasın.

Düğün için abiye seçimi yaparken özellikle basenli kadınlar kloş etek tarzı elbiseleri tercih etmelilerdir. Kloş etek tarzının belden aşağı kısmı pürüzlü bir şekildedir. Etek kısmı hem pürüzlü hem bol olacağı için basenleri olduğunca gizler. Açık renkli tonda elbiseler genelde sizi kilolu gösterir. Bu yüzden basenli kadınlar daha çok koyu tonlu elbiseleri tercih listelerine koymalıdır.

Balık modeline sahip abiye modellerinin kalça kısmı dar olacağından kesinlikle giymemelisinizdir. Buradaki asıl amacımız kalça kısmının bol olmasıdır. Ancak bu şekilde basenlerinizi gizleyebilirsiniz. Ayrıca kalem eteğinde kalça kısmı dar olduğundan tercih etmemelisiniz. Kumaş seçiminde ise saten yerine gabardin kumaşlar daha iyi olacaktır.

Armut Tipi Vücut İçin Abiye Modelleri

Düğün için abiye seçimi yaparken öncelikle kendi bedeninizi bilmelisiniz. Armut tipine yani dar omuzlu, küçük göğüslü, ince boyunlu ve geniş kalçalara sahipseniz dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. Seçeceğiniz abiye modelinin kolları hareketli fırfırlı olabilir. Tabi bu hareketlilik aşırıya kaçmadan olmalıdır.

Elma Tipi Vücut İçin Abiye Modelleri

Abiye Modelleri

Elma tipi vücutlu yani büyük göğüslere sahip, kalın bir bel ve küçük kalçalara sahip olan kadınlara denir. Alt kısmının üst kısmınıza göre daha dar ise elma tipi bir vücuda sahipseniz demektir. Belinizi gösterecek mesela bel kısmında desenler bulunan elbiselerden kaçınmalısınız. Beli belli etmemek adına dar bir elbise modeli de tercih edilmemelidir.

Belinizin kısmı dar olmamalı ki üst kısmınız ile alt kısmınızdaki fark belli olmamalıdır. Düğün için abiye seçimi yaparken elma tipi bir vücuda sahipseniz bu önerilenleri göz önünde bulundurmanız daha iyi bir görünüme kazanmanızı sağlayacaktır.

Kilolu Bayanları Zayıf Gösteren Abiye Modelleri

Abiye Modelleri

Düğünler herkesin sevdiği ve şık bulunmak istediği bir ortamdır. Özellikle kadınlar düğün öncesinde abiye arayışına girmektedir. Zayıf kadınların abiye model elbise bulması daha kolaydır. Ama kilolu kadınlar için bu durum biraz daha zordur. Özellikle bazı yanlış tercihler nedeniyle, olduğundan daha kilolu görünme riski taşıması korkutur.

Kısa ve kalın bacaklara sahipseniz etek boyunuzu uzun seçmeniz daha doğru olur. Basenlerde fazlalığınız var ise dar elbiseler yerine bel kısmından aşağısı bol uçuş uçuş modelleri tercih edin. Göbek kısmındaki fazlalığı saklamak istiyorsanız da elbisenin modelindeki göbek kısmında payet veya desen hareketliliği olması iyi olur. Düğün için abiye seçimi böyle yaparsanız göbeğinizi saklamış olacaksınızdır.

Kısa etekli bir abiye modeli giymek istiyorsanız kemerli model tercih etmeyin. Bel kısmında dar olan modeller yerine göğüs kalıbından sonra bol inen modeller daha uygun olacaktır. Özellikle göbek kısmından şikâyetçi iseniz göbeği saran abiyeleri kesinlikle tercih etmeyin. Açık renk yerine de koyu renkler kilonuzu daha çok kamufle eder.

Düğün Konseptine Göre Abiye Seçimi

Abiye Modelleri

Düğün konseptleri genelde mevsime göre değişir. Kış düğünlerinde kapalı mekânlarda gerçekleşen düğünlerde kalın kumaştan oluşan modeller daha çok mevsimi yansıtır. Uzun kollu abiye tercihinde bulunabilir, açık modelleri de şık bir bolero eşliğinde kombin edebilirsiniz. Yaz düğününe gidecekseniz, ince kumaşlardan oluşan modeller gayet şık olacaktır.

Düğün için abiye seçimi yapacağınız mevsim yazsa, uçuş uçuş olan şifon bir abiye tercih edebilirsiniz. Yaptığınız tercihe uyumlu çanta ve ayakkabı seçmelisiniz. Elbisen sade ise ayakkabıyı ön plana çıkarabilirsin. Yapacağın makyaj ise çok abartılı olmayacak bir şekilde olmalı ve ten tonunuza göre değişmelidir. Beyaz tene sahipseniz kahve tonları yakışacaktır.

Çanta seçiminde abiye modellere büyük çanta yerine küçük clutch çantalar daha doğru olacaktır. Ayakkabı ve çanta tercihiniz elbisenizi tamamlamalı ve yerli yerinde olmalıdır.

Göğsü Büyük Olanlar Nasıl Abiye Giymeli

Abiye Modelleri

Göğüs kısmınız büyük ise bol abiye seçiminden kaçınmalısınız. Üzerinize oturan kalıplı abiye modelleri her zaman daha doğru bir kıyafet seçimi olacaktır. Bol abiye seçiminde bulunursanız olduğunuzdan daha kilolu gözükürsünüz bu da istemediğiniz bir şey olacağından uzak durmalısınız.

Düğün için abiye seçimi yaparken en önemli olan şey kendi vücudunuzu tanımak ve ona göre tercihlerde bulunmaktır. Mankenin üzerinde beğendiğiniz elbise sizinle aynı beden değilse boşuna hayal kurmayın. Kendi bedeninize yakışacak bir elbiseye kavuşmak için önerdiğimiz önerilere dikkat etmelisiniz. Unutmayın kendi vücudunuzu tanıyorsanız size en yakışan abiyeyi bulacaksınızdır.