Cinsel Hayatta Mutlu Olmak İsteyenlere Üç Formül

Oldukça mutlu ve keyifli bir cinsel yaşam herkesin şans gördüğü bir meseledir. Günümüzde nereye baksak eşinden ve cinsel hayatından şikâyetçi insanlar görüyoruz. Bunun sebebi elbette tek taraflı değil iken kadın erkeği, erkek kadını suçlar vaziyette bir durumdadır. Mutlu olmak isteyen çiftler yolu ilk cinsellikte ararlar.


Cinsel Hayatta Mutlu Olmak İsteyenlere Üç Formül

Oldukça mutlu ve keyifli bir cinsel yaşam herkesin şans gördüğü bir meseledir. Günümüzde nereye baksak eşinden ve cinsel hayatından şikâyetçi insanlar görüyoruz. Bunun sebebi elbette tek taraflı değil iken kadın erkeği, erkek kadını suçlar vaziyette bir durumdadır. Mutlu olmak isteyen çiftler yolu ilk cinsellikte ararlar.

Cinsel hayatta mutlu olmak bir evlilik ve bir ilişki için vazgeçilmez ve kararlı kıldıran bir durumdur. Cinsel hayat için aranan mutluluk kadın ve erkeğin gayretli ve istekli olmasından geçer. İstekli kadın ve istekli erkek ile yaşanılan haz her iki tarafında mutlu olmasına sebep sunar. İsteksiz bir taraf olduğu zaman zorla yaşanmış bir cinsel ilişki olarak dışarı yansır ve ilişkide bulunmak istemez. Bu sebeple de mutlu olmak biraz zordur. Bu yüzden ilişki için mutlu olmayı istiyorsanız istekli ve arzulu olmanız bu konu için yeterlidir. Ama daha da mutlu olmanın yolları vardır.

Cinsel Hayatta Geri Bildirim Yapmak

Cinsel hayat yaşanırken en çok mutlu olmanın yolları aranır. Bu yollardan yola çıkılarak oldukça keyifli ve mutlu bir cinsel hayat geçirebilirsiniz. Evliliğin ömrünü uzatan cinsel konularda mutlu olmanın bir yolu da cinsel hayatta geri bildirim yapmak ile olur. Cinsel hayatta geri bildirim önceden ve cinsel hayat esnasında iletişim kurmaktır.

İletişim ve konuşma her yerde etkili olduğu gibi cinsel hayatta da oldukça etkili olmaktadır. Cinsel ilişki de keyif alınan ve keyif verilen şeylerin partnerler arasında konuşulması ve bilinmesi o ilişkide yaşanılır ise oldukça mutlu ve haz dolu bir ilişki yaşanır. Kadın ve erkeğin yapısal olarak fizyoloji denilen kavramı farklı çalıştığı için bu konuları anlamak zordur. Bu yüzden konuşularak halledilmesi ve cinsel hayatta mutlu olunmasının yollarından olur.

Partnerinizle Yalnız Kalmaya Çalışın

Günlük hayatın stresi yaşanılan telaşlar verilen çabalar iş ev derken hayatın koşuşturması ile eşler birbirine oldukça zaman ayıramaz. Bu da cinsellik konusunda ya yaşanmamaya ya da zevkle yaşanmamaya neden olur. Evin durumu dışarıdaki hayat evdeki hayat derken buna fırsat olmaz ve eşler arasında en büyük sorunlar bu şekilde çıkmaya başlar. Oysa cinsel hayat eşlerin birbirine olan bağını arttırır.

Cinsel hayat süresi uzadıkça da ilişki için yaşanan has ve mutlulukta azalır. Bu kanıtlanmış bir gerçek ki eğer eşler yatak odası dışında başka hiçbir zaman yalnız kalmıyor ise yatak odasında da yani cinsellik esnasında da çok şey beklemek yanlış olur. Bu sebeplerden dolayı da mutlu olmak biraz zordur. Bu yüzden eşlerin bir yerlerden çalıp beraber birkaç saat de olsa vakit geçirmek için planlar yapmalıdırlar.

Cinselliği Sadece Yatak Odası ile Sınırlandırmayın

Eşler genelde birbirlerine fırsat bulamaz. Buldukları vakit ise bunu sadece yatak odalarında değerlendirirler. Her dakika fırsat birbirlerine fırsat bulan eşler de genelde sadece cinsel hayat isteklerini yatak odalarında yaşarlar. Bunun dışında cinselliği bir alışkanlık bir rutin belirli günü zamanı yeri olan bir gelenek haline getirmekte de oldukça yanlıştır. Doğası gereği cinsellik heyecan ve farklılık isteyen bir kavramdır.

Belirli bir zamana sokulan cinsellik oldukça çekilmez bir hal alır. Ve sonunda bu olay çiftler arasında mutluluğa değil çekilmez bir hale gelir. Cinselliği rutine bağlamak yerine onu her saat yaşayabilecek gibi hissetmek ve aynı yaşanılan durumlara yer vermeden farklılık katmak ve sadece yatak odası ile sınırlandırmak yerine bir otel odası ya da herhangi bir yere farklılık yaparak ilişkinizi canlandırarak renk katabilirsiniz.