Boğa Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimleri

Toprak grubuna ait boğa burçları özellikleri her insanın seveceği özelliklerdir. Boğaların yönetici gezegeni Venüs’tür.


Boğa Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimleri

Toprak grubuna ait boğa burçları özellikleri her insanın seveceği özelliklerdir. Boğaların yönetici gezegeni Venüs’tür. Boğa burcuna sahip İnsanların en çok sevdikleri renkler; ateş pembesi ve açık mavi renkleridir. Bu burca sahip insanların uğurlu taşları elmastır.

Boğa burcunun şanslı sayısı 6, şanslı günü cuma günüdür. Boğaların şanslı elementi bakır ve en çok sevdikleri şehirlerde; New York ve Leipzig şehirlerdir. Bu burca sahip insanlar; Pembe Gül, Pembe Karanfil ve Menekşe çiçeklerini çok severler. Aynı zamanda boğa burcu özellikleri astroloji açısından da çok önemlidir.

Boğa Burçları Özellikleri Kişiliklerinin Oluşumuna Nasıl Yansır?

Boğa Burcu

Hepimiz boğaları evcimen olarak biliriz. Ancak bunun yanı sıra bu burcun farklı özellikleri de vardır. Bu insanlar herhangi bir işle uğraşırken dikkatlerini tamamıyla O işe verebilirler. Yani aslında yaptıkları işi özümserler. Bu da onlara karşı son derece güvenilir bir ortam yaratılmasına sebep olur. Ayrıca boğalar evcimen oldukları için aynı zamanda sevecendirler.

Bu yüzden insanlara karşı yardım etmekten hoşlanırlar. Bütün bu özellikleriyle birlikte boğalar aynı zamanda güven duygusunu da ararlar. Kendilerini zaman zaman riske atsalar da genel olarak riski sevmezler. Bu durum boğa burçları özellikleri taşıyan birçok insanda görülmektedir. Bu insanları gerçekten çok sabırlı kişilerdir. Ancak bu durum bazen sinir bozucu olabilir.

Faka boğalar gerçekten de diğer insanların mumla aradıkları insanlardır. Sabırlı doğalarının yanı sıra aynı zamanda spritüal olarak da doyumludurlar. Herhangi bir işte kendi rahatlıklarına çok önem verirler ve başarılı bir iş gerçekleştirmeyi hedeflerler. Ayrıca boğalar parayı bir amaç değil araç olarak görürler. Özellikle finansal konular boğaların ilgisini çeker.

Boğaların Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Boğa Burcu

Boğa burcuna sahip kişiler genellikle kısa boylu kişilerdir. Ancak bu durumun istisnaları da bulunmaktadır. Bu kişilerin boyun yapısı kalındır. Ayrıca boğa insanın bakışları da çok sıcaktır. Bu insanların saçları genellikle gür ya da kıvırcıktır. Özellikle yaşları ilerlemiş boğalar yüz hatlarında meydana gelen kırışmalarla baş etmek zorunda kalırlar.

Ancak boğalar aynı zamanda atletik yapılı bir vücuda da sahiptir. Aynı zamanda bu insanlar uzun süreli yürüyüşleri severler. Bu yüzden boğa burçları özellikleri nedeniyle sık sık yürüyüş yapar. Yürümek onlar için terapi gibidir. Çünkü boğalar yürüdükleri zaman kendileriyle baş baş kalırlar ve düşünürler.

Boğa Kadını Özellikleri ve Aşk Hayatları

Boğa Burcu

Boğa burçları samimi bir sevgili olabilir. Aynı zamanda hayatlarının sonuna kadar bağlılık özellikleri de vardır. Ancak çok sabırlı olsalar da bazen sabırları taşabilir. Bu gibi durumlarda önlem almanızda fayda vardır. Fakat genel olarak boğa kadını şakacı ve esprili bir yapıya sahiptir. Bu durum bu kadınların boğa burçları özellikleri taşımalarından kaynaklanır.

Bundan dolayı bir boğa kadınıyla yaşayacağınız aşk ilişkisi samimi bir birliktelik olacaktır. Boğa kadınları aynı zamanda da son derece duygusaldırlar. Ancak aynı zamanda boğa burcu kadını cinsellik açısından çok açıktır. Seks onlar için çok önemlidir. Bu konuyu bir sanat olarak görürler. Özellikle onlar için dokunmak ve sevişmek çok önemlidir. Bu konuda fazla girişkendirler.

Partnerlerinden de aynı girişkenliği beklerler. Eğer partnerleri fazla çekingen kişiliklerse bu durum onların hoşlarına gitmeyecektir. Ayrıca boğa kadınının ilişkiler muazzam olabilir. Ancak belirli şartları vardır. Bu şartlardan en önemlisi karşılıklı sevgidir. Çünkü bu kadınılar taşıdıkları boğa burçları özellikleri yüzünden bu beklentiye girmektelerdir. Ayrıca aşk ilişkilerinde bir boğanın gönlünü kazanmakta sizin için olumlu bir durum olacaktır.

Boğa Kadınlarının Sevdikleri Şeyler ve Hediye Seçimi

Boğa Burcu

Özellikle boğa kadınları diğer insanlardan daha çok pratiktir. Birden farklı işlevi olan şeyleri bir araya getirebilmekte tam bir ustadırlar. Bütün bunların yanında sağlıklarına çok dikkat ederler. Bu Kadınlar genellikle yoga ve dans gibi sporları yapmayı severler. Bu durum onların boğa burçları özellikleri taşımalarından kaynaklanır.

Ayrıca bu kadınlar doğa ile barışıktır. Bu yüzden bahçelerinde çiçek yetiştirirken hayvan dostlarını da ihmal etmezler. Bütün bu özelliklerin yanı sıra boğa kadını; zeki ama lüks düşkünü bir kadındır. Bu yüzden kendilerine has bir stilleri vardır. Bu durumda boğa burcu özellikleri kadın bireyler açısından önem taşımaktadır. 

Boğa kadını öyle herkesin sevdiği hediyeleri çok sevmez. Öncelikle onun için temel kriter benzeri olmayan bir şeyi hediye almaktır. Bu yüzden her yerde satılan ucuz ya da kolay görülebilen şeyleri beğenmezler. Onlar için önemli olan şeyler doğal ve el emeği olan şeylerdir. Bu durumda tam olarak boğa burçları özellikleri bakımından uyumludur.

Boğa Burcu Erkeği Özellikleri

Boğa Burcu

Boğa burcu erkeği için aşk birçok anlama gelebilir. Özellikle bu erkekler gerçekten güvenilir olurlar. Boğa kadınları gibi bu erkeklerde aşk hayatlarında tam bir adanmışlık duygusu sergilerler. Bu erkekler çevreleri tarafından sessiz olarak görülebilirler ancak düşünceli bireylerdir. Düşündükleri şeyleri söylemeleri için biraz zorlama gerekebilir. Ayrıca bu erkeklerin duygusal değişimleri için biraz zamana ihtiyaçları vardır.

Boğa erkeği cinsel hayatta da cömert bir mizaha sahiptir. Bu erkekler; cinsellikte titizliğe önem verirler. Ayrıca bu olayı sevdikleri kişiyle yaşamayı tercih ederler. Bu durum genel olarak boğa burçları özellikleri taşıyan kişiler için geçerlidir. Ancak boğa erkekleri sevdikleri kişilere de zevk vermek konusunda oldukça istekli davranırlar.

Bu erkekler, partnerlerini tahmin etmeden onları bırakmayacaklardır. Bu erkeklerin bir diğer özelliği de biraz feminen yapıda olmalarıdır. İlişkilerinde bu yönleri ortaya çıkabilir. Buda genel olarak duygusal karar almakta zorlanmalarına sebep olabilir. Ancak bu kararlar partnerleriyle paylaşılmalıdır. Bu paylaşım boğa burçları özellikleri taşıyan erkekler için olumlu bir tutumdur. Böyle bir duygu paylaşımı durumunda yaşanan ilişki uzun süreli olacaktır

Boğa Burçları Özellikleri Taşıyan Erkekler Nelerden Hoşlanır?  

Boğa Burcu

Boğa burcu özellikleri taşıyan insanlar genellikle evcimen insanlardır. Bu yüzden bu insanlar partnerleriyle beraber herhangi bir koltukta mayışmayı severler. Ayrıca evcimen oldukları için de yemek düşkündürler. Bazen biraz dağınık olabilseler de çoğu zaman minimal bir yaşam tarzları vardır. Özellikle boğa burcu özellikleri erkek bireylerde daha ön plandadır.

Boğa erkekleri için alınacak en güzel hediye onlara davranış şeklinizdir. Çünkü bu erkekler onlara ne verdiğinizden ziyade onlarla nasıl ilgilendiğinize bakacaklardır. Bu durum genel olarak boğa burçları özellikleri taşıyan erkeklerde görülebilir. Ayrıca anlamları olan hediyelerden de çok hoşlanırlar. Örnek olarak kitap ve enstrüman gibi derin anlamları olan şeyler onları etkileyecektir.

Boğa Burçları Özellikleri Açısından Hangi Burçlarla Uyumludur?

Boğa Burcu

Boğa burçları; yengeç, oğlak ve balık burçları ile çok iyi anlaşırlar. Yengeç burcu da boğa gibi güvenli bir ortama ihtiyaç duyar. İki buçukta rahatlarına düşkündür. Ayrıca iki buçukta son derece duygusal ve empati yapabilen burçlardır. Bu yüzden birbirlerini dinlemeye ve birbirleri ile ilgilenmeye doğal bir yatkınlıkları vardır.

Oğlak burcu da güvende hissetmek konusunda boğa ile ortak noktada buluşur. Ayrıca oğlakların başarılı olma istekleri, boğanın güvende olma hissiyatını karşılar. Bu durum her iki burç için olumlu bir gelişmedir. Özellikle boğa burçları özellikleri taşıyan insanlar, oğlak burçlarıyla iyi anlaşacaktır. Aynı zamanda oğlak burçları da boğalar gibi hassas ve romantiktir.

Balık burcu ve boğanın karakterleri birbirine çok benzemektedir. Her iki burçta sanatı ve müziği çok sever. Aynı zamanda barışçıl bir doğaya sahiptirler. İki burçta doğadan ilham aldıkları şeyleri güzel bir ahenkle yeniden kurma yeteneğine sahiptir. Bu iki burç arasındaki farklılıklar ise birbirini tamamladığı için iki burcun da başarılı bir ilişki olacaktır.

Boğa Burçları Özellikleri Bakımından Hangi Burçlarla Anlaşamaz?

Boğa Burcu

Kova, ikizler ve yay burçları boğaların anlaşamadığı burçlardır. Kova burcu özellikle hayatının pek çok alanında vurdumduymaz bir yaklaşım sergiler. Bu durum duygusal olan boğaların canını sıkacaktır.  Ayrıca kovalar yenilikçi düşünce yapısına sahipken boğalar onlara geleneksel gelir. Bu durumda, bu iki burç arasında çatışmaya neden olacaktır. Buna ek olarak kovalar boğa burçları özellikleri taşıyan diğer insanlarla da anlaşamazlar.  

Boğa burcunun ikizler burcu ile uyumu tam bir felakettir. Çünkü ikizlerin yerinde duramayan zıpır zıpır doğası boğalara aykırıdır. Tam tersine boğalar istikrarlı bir kişiliğe sahiptirler. Bu yüzden bu iki burç arasında yaşanan ilişki sürekli bir çatışma içerisinde olacaktır. Ayrıca boğa burçları özellikleri yüzünden ikizlerle anlaşamayacak ve ilişkileri kısa süreli olacaktır.

Yay burçları, aslında cinsel açıdan boğalarla uyumludur. Ancak her iki uçta birbirinin güçlü taraflarını övmekten dolayı sorun yaşayacaktır. Yaylar boğaların gelenekselci olmalarından dolayı kendileri kısıtlanmış gibi hissedebilirler. Aynı zamanda boğalar da yayların değişken doğasına aykırı duramayacaklardır.

Boğa Burçları Özellikleri Taşıya Bireylerin Meslek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Boğa Burcu

Boğa burçları sorumluluk sahibi kişilerdir. Bu yüzden verilen işi bitene kadar başlarına ne gelirse gelsin asla işlerini yarım bırakmazlar. Ancak iş konusunda boğa burç özellikleri kadın bireylerde biraz daha baskın olabilir. Bu durum kadınların daha gazla sorumluluk duygusunu barındırdığına işarettir. Bu yüzden boğa kadınları erkeklerden daha başarılı olurlar.

Boğalar genel olarak grup halinde yapılan işlerde de ön planda dururlar. Genellikle bu kişiler grubun en sevilen üyeleri hale gelirler. Çünkü boğa burçları kişilikleri itibarıyla entrikacı insanlar değildir. Aynı zamanda zafer sarhoşluğu içinde de yüzmezler. Bu yüzden onları uygun birçok meslek bulunmaktadır:

Bu meslekler aslında boğa burçları özellikleri taşıyan insanlarla genel bir uyum içindedir. Dolayısıyla boğalar farkında olmasalar bile bu mesleklere karşı bir eğilimleri vardır. Bunlar; uzlaştırıcı, takım lideri, yaşam koçluğu, finansal danışman ve kuaför gibi mesleklerdir.