Bir Kızla İlk Buluşmada Yapılacaklar? Yapılması Gerekenler?

Bu yazımızda flörtleştiğiniz biri ile ilk buluşmanızda size yapmanız gerekenler ile bazı tavsiyeler vereceğiz. Bilindiği üzere insanlar birbirleri ile iletişim kurmayı çok severler.


Bir Kızla İlk Buluşmada Yapılacaklar? Yapılması Gerekenler?

Bu yazımızda flörtleştiğiniz biri ile ilk buluşmanızda size yapmanız gerekenler ile bazı tavsiyeler vereceğiz. Bilindiği üzere insanlar birbirleri ile iletişim kurmayı çok severler. Bu iletişim kimi zaman bir dostluk için kimi zamanda bir ilişki için kurulur. İnsanoğlu karşı cins ile iletişim halinde her zaman olur. Karşı cinsten çok yakın arkadaşınız olabilirken, sevgilinizde olabilir.

Bir kızla ilk buluşmada yapılacaklar başlığı adı altında size tavsiyeler vereceğiz. Son dönemlerde insanlar internet aracılığı ile iletişim kurmaktalar. Bu iletişim kimi zaman kötü bir sonla sonuçlanabilirken, kimi zaman da insanlar hayatlarının şansı ile tanışabiliyorlar. İnternet yolu le tanışan, birbirini seven, evlenen, dostluk kuran kitle çok fazla. Çoğu ilişkiler artık internette başlayarak filizleniyor.

Bir Kızla İlk Buluşmada Yapılacaklar

Son dönemlerde ilerleyen teknoloji ile beraber internet kullanıcılığı artmış durumda. E, durum böyle olunca yüz yüze kurulan iletişim yerine mesaj yolu veya görüntülü, sesli arama yolu almış durumdadır. Birçok dostluk internette kurulup, filizleniyor. İnsanlar isterlerse arkadaş ediniyor isterlerse sevgili, isterlerse yol arkadaşı ediniyor. Eskiden ilişkiler birbirini görüp arkadaş aracılığı ile haber gönderilirken, şimdi internetteki sosyal medya hesaplarından görülerek mesaj yolu ile haber gönderiliyor. Bir kızla ilk buluşmada yapılacaklar yazımıza devam edelim.

İnternet aracılığı ile tanışmış olduğunuz kişi ile mesaj yolu ile konuşup tanışıyorsunuz. Eğer arkadaş olabileceğinize inanır ve iyi anlaşırsanız bir buluşma ile konuşmanızı taçlandırmak istiyorsunuz. İlk defa internetten, fotoğrafları görerek konuşmaya başladığınız kişi ile ilk defa buluşmak sizde heyecan yaratabilir. Ama heyecana mahal yok! En önemli kural kendiniz gibi davranmaktır. Sizi seven veya isteyen kendi doğal halinizle sevmeli.

İnternet üzerinden fotoğraflar ile tanıdığınız sureti karşınızda gördüğünüzde belki benzetemeyebilirsiniz. Bu olay muhtemelen kullanılan efekt veya fotoğraf açıları yüzündendir. Kimi zaman gerçek halinden memnun kalmazken, kimi zaman da fotojenik olmayan bireyin gerçek halini görünce şaşkınlığa uğrayabilirsiniz. Eğer dış görünüşün sizin için önemli olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle vakit kaybetmeden yüz yüze bir buluşma ayarlamalısınız.

Bir kızla ilk buluşmada yapılacaklar ile bir erkek ile ilk tanışmada yapılacaklar arasında benzerlikler ve farklılıklar vardır. Mesaj yolu ile tanışma ve konuşma esnasında bazen birbirinizi yanlış anlayabilir hatta tartışabilirsiniz. Bunun nedeni birbirinizi yüz yüze görerek konuşmadığınız içindir. O yüzden en önemli şey birbirinizi karşılıklı anlamaktır.

Her tartışmada bir suçlu aramak yerine, birbirine anlayış göstererek yaptıklarınızdan ders çıkarmalısınız. Karşılıklı anlayışın ilişkiye önemi olduğu kadar, psikolojiye de çok faydası vardır. Anlayış sayesinde olayları kafanıza daha az takarak kendinizi de rahatlatmış olacaksınız. Karşı taraftaki kişiye anlayış göstererek olayı çözümlemenin sizde yarattığı rahatlığı fark edeceksiniz.

Erkekle İlk Buluşmada Ne Yapılır?

Kızla Buluşma

İlk buluşmada seçilen mekânın, giyilen giysilerin, yapılan aktiviteleri bir tarafa bırakarak en önemli husus karşılıklı iki bireydir. Sizin davranış ve kişiliğinizi belli edecek konuşmalarınız ilişkinin geleceğini tayin eder.  Bir kızla ilk buluşmada yapılacaklar dendiğinde size birkaç tavsiye verebiliriz. Erkek erkeğe konuşmalar ve buluşmalardan farklı olarak daha kibar ve nazik olmaya dikkat etmelisiniz.

Karşınızdaki kadın sizin ona nasıl davrandığına çok dikkat edecektir. Bir diğer önemli husus ise, gözleriniz ile kurduğunuz temastır. Bir şey söylerken başka yere bakmadan, gözlerine bakarak konuşmayı ve dinlemeye özen gösterin. Karşı taraf konuşurken etrafa bakmak karşınızdakinin sizi onun değersiz gördüğünüzü düşündürebilir. Bu düşüncede haklı olarak ilişkinize iyi bir gelecek oluşturmaz.

Ellerinizi çok fazla ovuşturmamaya özen gösterin. Bu hareket sizin heyecanınızı ve paniğinizi belli eder karşı tarafa öz güveni yüksek bir görüntü veremezsiniz. Heyecanlanmadan sanki karşınızdaki insan kırk yıllık arkadaşınızmış gibi kendiniz olmaya çalışmalısınız. Eğer taklit yapar, olmadığınız biri gibi davranırsanız, bu zamanla ortaya çıkar ve ilişkinizin kısa soluklu sürmesini sağlar.

Bir kızla buluşmada yapılacaklar konusunda tavsiyeleri verdikten sonra erkeklere karşı yapılması gerekenlerden de bahsedelim. Aslında kızlar için saydığımız her şey burada da geçerlidir. Erkek veya kadın yani cinsiyetten önce insan odaklı düşünmelisiniz. Ama tabi ki karşılıklı cinslerin bazı düşünceleri farklı olabiliyor. Özgüveninizi asla saklamayın belli edin. Göz temasını kurarak, konuştuğunuz konulara dikkat edin.

Konuştuğunuz konuların mühim olması, karşınızdaki insanın sizi doğru anlaması için önemlidir. Karşınızdaki hakkında merak ettiğiniz sorular varsa bunu yüz yüzeyken sorun. Gelecekte yamak istediğiniz, olmak istediğiniz yerlerden bahsedin. Nasıl bir insan olduğunuzu, huylarınızı karşı tarafla konuşun ki geleceğinizi ona göre inşa edebilin.

Seven Erkek İlk Buluşmada Nasıl Davranır?

Eğer karşınızdaki sizin gözlerinizin içine bakıyor, bazen de dalı gidiyorsa sizi seviyordur. Siz saçınızı düzeltirken sizi izliyorsa, önceden konuştuğunuz çoğu şeyi hatırlayıp bahsediyorsa sizi seviyordur. Size karşı gösterdiği ilgiyi zaten far edeceksinizdir. Bir kızla buluşmada yapılacaklar başlıklı yazımıza erkeklerden bahsederek devam ediyoruz. Buluşmanız bittikten sonra hemen sizi arayıp merak ediyorsa sizi sevdiğinizi anlayabilirsiniz.

İlişkilerde en önemli noktalardan biri karşılıklı güvendir. Karşınızdakinden emin olmak, şüphe duymamak, iki gözünüz kapalı ona güvenmek çok güzel bir duygu. Ama herkes sadakatli olamayabiliyor. O yüzden temkinli davranmakta fayda vardır. Eğer karşınızdaki şüphe uyandırıcı bir şekilde davranıyorsa bunu ona sormalısınız. Yaptığını itiraf edecek insan çok azınlıkta da olsa sizin ona güveninizi göstererek karşınızdakini bu davranış utandıracaktır.

Görücü Usulü İlk Buluşmada Ne Konuşulur?

Görücü usulü denilen şey, karar veren kişinin evlenecek birey dışında anne baba olmasıdır. Anne veya babanız size evlenmenizi istediği kişiyi söyler ve tanışmaya gidersiniz. Buradaki fark bu kararı anneniz veya babanızın almasıdır. Anne ve babanız sizin evlenmenizi istediği kişi ile büyük ihtimalle bir buluşma ayarlar. Bir kızla buluşmada yapılacaklar aksine, görücü usulü ilk buluşmada ne yapılır bunun hakkında konuşacağız.

Birbirinizi tanımak için karşı taraftakinin ne iş yaptığını, nelerden hoşlandığını, nasıl bir gelecek hayal ettiğini sorabilirsiniz. Bu buluşma görücü usulü olduğu için karar çoktan verilmiş olacaktır. Eğer sizde kabul ederseniz en doğru yol artık birbirini iyi tanımaktır. Genelde ailem nişanı, düğünü böyle düşünüyor şeklinde bir konuşma geçme şansı yüksektir. Çünkü aileniz size birçok şeyi anlatıp oraya gönderecektir.

İlk Buluşmadan Sonra 3 Gün Kuralı

İnternetten veya başka bir yol ile konuştuğunuz biri ile  ilk kez buluşacak olabilirsiniz. Veya arkadaş tavsiyesi ile de ilk buluşmayı gerçek kılabilirsiniz. Bir kızla buluşmada yapılacaklar diye başladığımız yazımıza, buluşmanın sonlarına gelerek devam ediyoruz. İlk buluşmanızda her şey istediğiniz gibi geçmişse bu sizi çok mutlu eder. Ama herkes karşındakinin kafasından geçenleri merak eder. Sizi beğenip beğenmediğini, düşünceleriniz hakkında ne düşündüğünü merak edersiniz. Eğer bu düşünceler olumlu ise, size geri dönüş sağlanacaktır. 3 gün kuralı dediğimiz buna bağlı bir kural.

Sizi hemen buluşmadan sonra ararsa bu mükemmeldir. Demek ki sizin hakkınızda iyi düşünüyor ve bir daha ki buluşmayı iple çekiyordur. 3 gün içerisinde aramasına dikkat etmelisiniz. Eğer 3 günü geçtiyse bu süre ne yazık ki bir sonraki buluşmayı terazide tartmalısınız. Ama tabi ki belki de çok önemli bir işi çıkmış ve o yüzden geri dönüş yapamamış olabilir. Bunu size açıklayacaktır, anlayış göstermek çok önemlidir.

Bir Erkek İlk Buluşmada Öperse

Bir kızla buluşmada yapılacaklar başlığını tavsiyeler ile açıklamak isteriz. Öncelikle size yapılacak aktiviteler hakkında fikir vermek isteriz. Eğer buluşacağınız kişi ile uzun uzun sohbet etmek istiyorsanız, sakince oturup konuşacağınız bir yer seçmelisiniz. Burası bir kafe olabilir veya bir piknik… Ama birlikte eğlenceli bir şeyler yapmak istiyorsanız, lunaparka gidip eğlenebilirsiniz. Ya da beraber yemeğe çıkarak uzun bir sohbet fırsatı da yakalayabilirsiniz.

Beraber alışverişe de çıkabilirsiniz ama bence bu aktiviteyi ikinci buluşmada yapmak daha güzel olabilir. Eğer ilk buluşmada sizi erkek öperse bu ne anlama gelir? Bu öpücüğün nasıl olduğu önemlidir. Eğer veda ederken tokalaşıp yanaktan bir öpücük ise bence çok hoş bir hareket olur. Ama sizi dudağınızdan öptüyse, sizden izin almasına dikkat etmelisiniz. Sizin rızanız olmadan bu olay gerçekleşirse tepkinizi ortaya koymalısınız.

Bu hareket daha ilk buluşmadan yapılacak bir hareket değildir. Gazetelerde, televizyonlarda öyle haberler okuyoruz ki, karşımızdakinin sizi yanlış anlamaması için bazıları takla atar oldu. Bu durumda böyle bir hareket akla kötü fikirler getirebilir. Ama tabi ki sizin rızanız dışında ise bu durum böyledir. Bence ilk buluşmada illa olacaksa küçük bir veda busesi en doğrusu olacaktır. Umarım bu yazımız size fayda sağlamıştır.