Balık Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimleri

Sizinle bu yazıda, Zodyak’ın 3 su burcundan biri olan balık burçları özellikleri konusunu inceleyeceğiz. Diğer su grubuna ait burçlar yengeç ve akreptir


Balık Burçlarına Dair Her Şey; Özellikleri, Aşkları ve Meslek Seçimleri

Sizinle bu yazıda, Zodyak’ın 3 su burcundan biri olan balık burçları özellikleri konusunu inceleyeceğiz. Diğer su grubuna ait burçlar yengeç ve akreptir. Ayrıca balık burcu 4 değişken burçtan da biridir. Balık burcu tarihleri; 19 Şubat-20 Mart arasıdır.

Balık burcunun gezegeni Neptün’dür. Neptün gezegeni hayal gücünün gezegeni olarak bilinmektedir. Ayrıca Jüpiter'de bu burcun gezegenlerinden biridir. Jüpiter gezegeni de şans ve ilerlemenin gezegeni olarak bilinmektedir. Balıklar; yeşil, mor ve eflatun renkleri çok severler. Uğurlu sayıları 3 ve 9 sayılarıdır.  Ayrıca uğurlu günleri de perşembe günüdür. Balıkların uğurlu taşları ise; kuvars, ametist ve ay taşıdır.

Balık Burçları Özellikleri İnsanların Kişiliklerine Nasıl Yansır?

Balık Burcu

Öncelikle balık burçlarının sevdiği ve sevmediği şeyler olduğunu söylemeliyiz. Sevdi şeyler arasında; yalnız kalmak, yürüyüş yapmak, yüzmek ve kendi bildiğini okumak gibi özellikler yer alır. Sevmediği şeyler arasında ise; kin tutmak, gaddarlık ve ukalalık gibi özellikler bulunmaktadır. Bu tarzlarından dolayı balık burçları özellikleri insanların kişiliklerine yumuşak bir yansıma yapar.

Ayrıca bu burca sahip kişilerin gizli tutkuları koşulsuz aşkı aramaktır. Güçlü yanları; şefkatli ve sanatçı- sezgisel bir ruha sahip olmaktır. Balık burçlarının zayıf yanları ise; kişilere çabuk güvenmek, korkak olmak ve gerçeklikten uzak olmaktır. Yani aslında balıklar en hayalperest insanlardır. Balıkların bir diğer özelliği ise bilge burç olmalarıdır

Yani balıklar değişen şartlara kolaylıkla ayak uydurabilirler. Ayrıca görsel sanatlar, dans ve film gibi etkinlikler balıkların uzmanlık alanlarıdır. Balık burcuna sahip kişilerin sezgisel bir kavrayışı vardır. Bu yüzden de diğer canlılarla duygusal ilişki kurmakta iyidirler. Balıklar çoğu zaman bağışlayıcıdır. Buda balık burçları özellikleri bakımından onları en hoşgörülü burç yapar.

Balık Burçları Özellikleri Kadın İçin Ne Anlama Gelir?

Balık Burcu

Balık burçları kadınları için söylenecek çok şey vardır. Öncelikle bu kadınlar kişilere değil aşkın kendisine âşık olurlar. Genel olarak ilişkilerde karşıdaki kişi onlar için zaman kaybı gibidir. Tabii bu sadece ilişkinin en başında geçerlidir. İlişki derinleştikçe tecrübe sahibi olurlar ve olgunlaşırlar. Karşısındaki kişiye şefkat ve sevgi göstermeyi bilirler. Ancak bu tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Fakat bir balık kadının üzerseniz kalpleri çok kırılır. Onlar da tek bir kuyruk darbesiyle size elveda diyebilirler. Ayrıca bu kadınlar ilişkilerinde dost olmayı da çok iyi bilirler. Bu yüzden destekleyici Bir tarafları da vardır. Bu gibi durumlarda balık burçları özellikleri kadınlarda daha çok görülecektir.  Buradan hareketle de bu kadınların genellikle sorunlu tipleri buldukları söylenebilir.

Ayrıca balık burcu olan kadınlar için cinsellik çok önemlidir. Çünkü seks onlar için spritüal bir deneyimdir. Bilgelik özellikleri sayesinde balık kadını partnerinin ne istediğini bilir. Ortak bir zevk almaktan hoşlanır. İlişkilerinde ise çok özverilidirler. Fakat bazen kendilerini bir inzivaya çekmek isterler. Bu da onların balık burçları özellikleri taşıdıklarına bir kanıttır. Balık kadını bazen kalbimdeki her şeyi dökmeye eğimli bir tavır sergiler.

Balık Kadını Nelerden Hoşlanır

Balık Burcu

Daha önce bahsettiğimiz gibi balıkların, kendini ve çevrelerini iyileştirme özellikleri vardır. Bu burcun empati özelliği çok derindir. Balık burcu kadını güçlü yanını ön plana çıkarmak için kendini keşfetmesi gerekir. Bu gücünü keşfettikten sonra ilişki içerisinde daha canlı bir yapıya sahip olurlar. Aynı zamanda balıkların bir diğer özelliği de karşındaki kişi kolaylıkla okumaktır.

Genellikle bu davranışları ketum olarak değerlendirilir. Ancak kendilerinden çok söz etmeyip karşındaki kişi dinlemekte iyi bir davranıştır. Balık kadını genel olarak fiziksel bir hediye ile çok ilgilenmez. Ona yazacağınız bir şiir onun için daha önemlidir. Ayrıca bir demet çiçek de onu mutlu etmeye yeterdir.

Bu kadınların genel olarak güzel olan her şeyi beğendiklerini söyleyebiliriz. Ancak minik vazolara ve rüzgâr çanlarına da hayranlık duyarlar. Ayrıca bu burcun sanatsal bir tarafının olduğunu söylemiştik O yüzden de sanat eserleri de onlar için güzel bir hediye olabilir. Balık kadını, balık burçları özellikleri nedeniyle eşsiz bir kişidir. Değerinin bilinmesi gerekir.

Balık Burcu Erkeği Özellikleri

Balık Burcu

Balık burcu erkeği için aşk hayatı kadınlara göre daha sakindir. Bu erkekler duygularını daha az belli ederler. Ancak bu durum onları duygusuz yapmaz. Böyle bir durumda duygularını sadece daha derinden yaşamayı tercih etmişlerdir. Ancak dışarıdan bakıldığı zaman sanki bir ona bir buna gitmiş gibi gözükürler. Fakat durum öyle değildir.

Bu erkeklerin aradıkları şey güvenebilecekleri bir kişidir. Her insan gibi sadece yöntemleri biraz farklı olmaktadır. Ayrıca balık erkekleri de kadınlar gibi cinsellikte sınır tanımazlar. Durağan bir kademeden başlayıp giderek yükselen bir perspektifte bir cinsellik anlayışları vardır. Romantik bir duygu aşk veya seks arasında herhangi bir ayrım yapmazlar.

Bu yüzden seks onlar için sevgilerini ifade etme yöntemidir. Ayrıca bu erkekler ilişkilerinde dengesizdir. Bu yüzden kendileri sıkça incitirler. Bu erkekler balık burçları özellikleri bakımından kırılgan yapıdalardır. Ancak kırgınlıklarını ve darlıklarını hemen belli ederler. İlişkilerinde karşılık bulamadıkları zamanlar olabilir. Bu zamanlarda sanki o ilişkinin kurbanıymış gibi davranırlar.

Balık Burcu Yorumu Olarak Erkeklerin Hoşlandıkları Şeyler

Balık Burcu

Balık burcu erkekleri öncelikle hayalperest insanlardır. Bu yüzden balık burcu özellikleri erkek bireylerde daha fazla görülmektedir. Bu erkeklerin; duygusal, ruhsal ve entelektüel olarak derin bilgilere açlıkları vardır. Bu tarz konularda sığ bilgileri kabul etmezler. Hep daha fazla öğrenmek için çabalarlar.

Günlük muhabbetler onların hoşuna gitmez. Bu erkekler meraklıdır. O yüzden balık burçları özellikleri ciddi anlamda onların bünyelerinde vardır. Bu kişiler, ilk defa tanıştıkları kişiye de kendisi hakkında sorular sorarlar. Bu sorularla bilgi edinmeye çalışırlar. Böylelikle saatlerini geçirebilirler. Balık burcu erkeği doğal şeylerden hoşlanır. Genel olarak doğal taşlardan yapılma mücevher gibi hediyeler hoşlarına gidebilir.

Çünkü bu erkekler içlerinde yatan kadınsı tarafı keşfetmekten mutluluk duyarlar. Kokularını önem verirler ve bu yüzden çeşitli yağlar ve parfümler hoşlarına gider. Ayrıca balık burçları özellikleri yüzünden bu erkekler kişisel temizliklerine özen gösterirler. Suyu seven bir burç olduğu için kokulu banyo ve vücut ürünleri hoşlarına gidebilir

Fiziksel Olarak Balık Burçları Özellikleri Nasıldır?

Balık Burcu

Bu insanlar genellikle kaslı yapıdır. Genel olarak tenleri soluk, gözlerinin rengi ise kahverengidir. Ancak sürekli uykulu bir halleri varmış gibi görünürler. Kilo almaya çok meyilli oldukları için genellikle kilolarından şikayetçidirler. Her şeye çok çabuk duygusal tepki verme eğilimindedirler.  Bu yüzden son derece hassas insanlardır. Ayrıca balık burçları özellikleri yüzünden kendi dünyalarında yarattıkları hayalleri sıkışıp kalabilirler.

Balık, 12 burç arasından en melankolik olan burçtur. Ayrıca kafalarına bir problem takılırsa o problemi çözene kadar onunla uğraşırlar. Bu süreç içerisinde genellikle çevrelerinde olup biteni görmezler. Uykuları onları asla yetmez ve sürekli uykusuzluk çekerler. İkili ilişkilerde ise çok çabuk parladıkları ve kızdıkları için çok çabuk yıpranırlar.

Ayrıca balık burçları ne yazık ki en çok intihar vakalarını rastlandığı burçtur. Bu yüzden bu insanların duygusal tarafları çok önemlidir. Bu insanlar, balık burçları özellikleri yüzünden kış mevsimi çok zor geçirirler. Çünkü soğuk algınlığına çabuk yakalanırlar. Tüm bir mevsimi ellerinde selpakla dolaşarak geçirirler. Çok çabuk hasta olan bir yapıları vardır.

Balık Burçları Özellikleri Bakımından En İyi Anlaştığı Burçlar Hangileridir?

Balık Burcu

Balık burcu genel olarak akrep, yengeç ve oğlak burçlarıyla çok iyi anlaşır. Akreplerle aralarında güçlü bir çekim vardır. Bu çiftin arasında ilk görüşte aşk olduğu genellikle doğrudur. Bu yüzden balık burçları özellikleri bakımından şanslı kişilerdir. Bu ilişkide akrep ilişkinin yöneticisi olmak ister. Balıksa değer görmeyi istemektedir. Her iki burçta sıra dışı şeylere ilgi duyarlar.

Yengeç burcunun da balıkla uyumu fena değildir. İki burçta şefkatli bir burçtur ve ilişkileri sağlam bir zemine dayanır. Yengeç burcunun koruma özelliği balık burcunun hoşuna gitmektedir. Ancak balığın da hayalperestliği yengece ihtiyacı olduğu romantizmi getirmektedir. Her iki burcun da yüksek hayal gücü vardır. Bu ilişkide balıklar gerekli fikirleri bulur ve yengeçlerde gerekli yönlendirmeyi yaparlar.

Oğlak burcuna baktığımız zaman, aslında durum farklıdır. Çünkü bu iki burç gece ve gündüz kadar birbirlerinden farklıdır. Ancak bu durum onların eksikliklerini mükemmel bir şekilde gidermeleri sağlar. Bu yüzden balık burçları özellikleri bakımından oğlaklarla tamamlayıcı bir rol paylaşırlar.  Oğlağın bu realist durumu balık tarafında kırılacak ve ilişkiye bir canlılık katılacaktır.

Balık Burcunun Anlaşamadığı Burçlar Hangileridir?

Balık Burcu

Balık burçları; terazi, ikizler ve yay burçlarıyla çok iyi anlaşamazlar. Terazi burcu ile aslında sanki aralarında bir çekim varmış gibi görünebilir. Ancak bu durum daha sonrasında sorunlara yol açacaktır. Balığın istekleri zaman zaman terazinin canını sıkacaktır. Bu durumda tartışmalar olacaktır. Bu yüzden balık burçları özellikleri terazilerin canını sıkabilir.  

İkizler burcu ile durum biraz daha farklıdır. İkizlerin çoğu zaman düşüncesiz yaklaşımı balığın duygularını incitebilir. Ayrıca duygusal olarak da özgürlüğe düşkün olan balıklar ikizleri çıldırtabilir. Her iki burçta sadakatsiz olmaya meyillidirler. Bu yüzden ilişkilerinin iyi olması şarttır. Aslında aralarında bir çekim varmış gibi görülebilir. Ancak bu ilişki uzun sürmeyecektir.

Yay ve balık arasındaki uyum da diğer iki buçuk gibidir. Çünkü balık burçları özellikleri yüzünden romantizm ve sevgi beklemektedir. Yaylar ise özgürlüklerine ve bağımsızlıklarına düşkündür. Bu yüzden bu ilişki aslında ortak bir platformda yer almamaktadır. Yayların romantizme uzak oluşu balığın mutlaka bir gün kalbini kıracaktır. Bu iki burç belki de olabilecek en uyumsuz burçtur.

Balık Burçları Özellikleri Taşıyanlar İçin En Uygun Meslekler

Balık Burcu

Balıkların Hayalperest oldukları söylemiştik. Aynı zamanda sevgi ve yetenekleriyle de güzel bir ışık alabileceklerine de değinmiştik. Bu yüzden balık burçları özellikleri bakımından aslında ruhani duygularla tatmin olurlar. Bu da onları manevi gücü yüksek bir burç yapar. Bu yüzden de genel olarak hayırseverlik yönleri ön plandadır.

Balık burcuna bu durumdan dolayı uygun meslekler aslında sayı olarak çok fazladır. Bunlardan bazıları; sanatçı, sihirbaz, balerin, tasarımcı ve öykü anlatıcısı gibi mesleklerdir. Bu meslekler genellikle empati becerisi yüksek kişilerce seçilmiştir. Ayrıca bu kişilerin balık burcu özellikleri astroloji açısından da değerlidir. Çünkü bu insanlar aslında meraklı insanlardır.

Son olarak balıklar hakkında konunun genel biz özetini yapabiliriz. Balıklar genellikle; empati yetenekleri yüksek ve sempatik kişilerdir. İlişkilerinde balık burçları özellikleri dolayısıyla genellikle renkli bir kişilikleri vardır. Ayrıca balıklar çok sıkı bir dosttur. Bu da onları en güvenilir burçlardan biri yapar.