Babalar Günü Hediye Önerileri Kaliteli Fikirler

Babalar günü hediye önerileri için sizlere kaliteli fikirler vereceğiz.


Babalar Günü Hediye Önerileri Kaliteli Fikirler

Babalar günü hediye önerileri için sizlere kaliteli fikirler vereceğiz. Babalarımız bizim canımızın bir direğidir. Bu direk kavramını kullanmamın nedeni, onları canımızın ayakta kalma sebebi olarak gördüğümden yapıyorum. Babalar gün gibi özel bir günde, bizim için birçok fedakârlık yapan babamızı sevindirmek istemez miyiz?

Bu isteğinizi gerçekleştirmek için fikir arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Babanıza uygun mükemmel bir hediye bulacağınıza inanıyoruz. E, öyleyse hemen içeriğimize geçelim.

Yaratıcı Babalar Günü Hediyesi

Babalar günü için orijinal bir fikrimiz var. İhtiyacınız olanlar bir cam kavanoz, boya, kâğıt ve küçük zarflar. Kavanoza koli bandından iki tane yapıştırıyoruz. Ve istediğiniz bir boyayla boyuyorsunuz. Boya kuruduktan sonra bantları çıkarıyorsunuz. Babalar günü hediye önerileri hakkındaki ilk hediyemizde bu sayede kavanozun içi görünmüş oluyor.

Kavanozu isteğinize göre süsleyebilirsiniz. Ama bizim önerimiz kavanozun kapağını tutkal sürerek kuru çiçekler yapıştırmanızdır. Yapıştıracağınız çiçekleri anlamlarına göre seçebilirsiniz. Kavanozun içini renkli küçük zarf ve zarfın içine yazacağınız notlar ile dolduracaksınız. Babanıza olan hislerinizin tarifi olmayabilir. Ama bazen insanlar bu hislerin kelimelere dökülmüş halini duymak isterler. Hediyeniz hazır, güle güle kullanın.

Babalar Günü Hediye Önerileri Yapımı Kolay

Babalar günü hediyenizi hazırlarken aile bireyleri ile beraber olacaksanız tam size göre bir fikrimiz var. Bu hediye için bir çerçeveye ve çerçeve boyu kâğıda ihtiyacımız var. Tabi, bir de boyaya ihtiyaç var. Babalar günü hediye önerileri yazımızda ki diğer hediyemize başlayalım. Kâğıda öncelikle bir ağaç gövdesi çizeceksiniz. Bu ağaç gövdesini insana benzeterek çizmelisiniz.

Buradaki gövde babanızı temsil edecek. Daha sonra ağacın yaprakları için, aile bireylerinin elleri ile yapacakları izler lazım. Ellerinizi boyaya batırıyorsunuz ve gövdenin üzerine sırası ile sürüyorsunuz. El izleriniz ağacın yapraklarını temsil edecek. Aile bireyleri arasında küçükler varsa bu hediye onlar için güzel bir aktivite olmuş olacaktır.

Hediyemizin son haline baktığımızda babanın ağacın gövdeyi oluşturduğunu dalları ve yaprakları ayakta tuttuğunu görüyoruz. Yapraklar yani sizler de ailenin diğer bireyleri. Unutmayın yapraksız gövdenin, gövdesiz yaprağın anlamı yok.

Babalar Günü Hediyesi El Yapımı Kâğıttan Kolay

Babalar günü hediye önerileri arasında maddi yolla ama hayat veren bir fikir vereceğiz. Babanız için kuruluşlara bağış yapabilirsiniz ve onu sevindirebilirsiniz. Bu hediye ile tek sevinen babanız değil diğer ihtiyaç sahipleri de olur. İnternetten de bir sürü yardım derneğine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Babanıza verebileceğiniz bir diğer hediye fikri ise kâğıttan yapılabilecek kolay bir fikirdir. Babanıza kâğıttan bir kupa yapabilir ve onu en iyi babalık ile ödüllendirebilirsiniz. Bu hediyeyi yaparken renkli kâğıtlar daha iyi olur. Bir adet büyük bir adette orta boy karton bardağa da ihtiyacımız vardır.

Orta boy karton bardağın tersine alt kısmına diğer büyük boy bardağı sabitleyin. Sabitlerken herhangi bir yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz. Daha sonra bu bardakların etrafını istediğiniz renk bir kâğıtla kaplayın. Kupanın tutacaklarının olması için kullandığınız kâğıtlardan iki adet tutacağı da yapın ve sabitleyin. En son istediğiniz yazıyı kâğıtlar eşliğinde üzerine yapıştırarak oluşturabilirsiniz. Bizce büyük bir 1 sayısı yakışır.

Babalar günü hediye önerileri için yeni bir fikir geliyor. Bu hediye için bir hatıra defteri ve orta boy foto kartlara ihtiyacınız var. Babanız ile geçirdiğiniz anıların fotoğraflarını çıkarttırın. Anı defterine bu görselleri yapıştırarak her anınızın geç günlüğünü tutun. O an ne hissettiğinizi veya babanıza olan sevginizi tarif edebilirsiniz. Defterin kapağını dilerseniz süsleyin, dilerseniz de aile resminizi yapıştırın.

Elinizden geldiği kadar sayfaları doldurmaya çalışın ki anlamlı bir hediye olsun. Babanız bu hediyeyi kesinlikle çok beğenecektir. Çünkü bir insana en güzel hediyeleri geri verebileceğiniz anılarıdır. Günleri geri saramayabiliriz belki ama onların delillerini paylaşarak hatırlayabiliriz.

Babalar günü hediyeleri arasından seçebilirsiniz. Bir başka hediye için ise, sade bir çerçeveye ve güzel bir resminize ihtiyaç var. Babalar günü hediye önerileri yazımıza devam ediyoruz. Bahçeden toplayacağınız ince dallara ve silikon tabancasına ihtiyacınız var. Topladığınız dalları çerçevenin kenarına göre küçülterek sabitleyin. Sabitlemek için silikon tabancasını kullanmalısınız.

Böylece çerçevenin yapısını değiştirerek şık ve el emeği bir hediye elde ederiz. Bu çerçeveyi koyacağınız yerin yanına başka küçük süslerde ekleyebilirsiniz. Mesela kozalakları simleyerek yanına koyabilirsiniz. Böylece tam bir son bahar konsept oluşur.

Bir başka babalar günü için hediyeler önerimiz ise, duygulandırıcı olacak. Babanıza onun babasının resmi ile ilgili bir hediye fikri vereceğiz. Küçük bir ahşap kutu ve uzun bir kâğıda ihtiyacımız var. Tabi bir de babanızın babasının varsa dedesinin siyah beyaz fotoğrafını bulmalısınız. Bir de babanızın siyah beyaz fotoğrafı ile varsa evde başka bir baba adayı onun fotoğrafını bulun.

Babalar günü hediye önerileri yazımızda belki de en duygulandırıcı hediye bu olacak. Görselde gördüğünüz uzayan kâğıdı yapmak için kâğıdı katlamanız ve uzun bir şekilde kesmeniz gerek. Kâğıdı bir ön taraftan bir arka taraftan katlayıp açtığınızda bu şekil oluşacak. Kâğıdın rengini seçip katladıktan sonra bölümün en aşağısına en büyük dedeyi en üstüne de babanızın resmini yapıştırın.

Yani babanız kutuyu açtığında ilk kendi resmini görsün. Kâğıdı kaldırdığında da babasının ve dedesinin resmini görsün. İsterseniz kutunun üstüne yazı da yazabilirsiniz. Oluşturduğunuz kâğıdın en üst kısmına bir ip veya kumaş parçası yapıştırıp kutunun kapağına sabitleyin. Babanız istediğinde eline alabilmeli kâğıdı ki altını net görsün. Babalar günü öneri çeşitleri kâğıt malzemesi ile bu kadardır.

Babaya Manevi Hediye

Babalar günü hediye önerileri yazımızda hep el yapımı hediyelerden bahsettik. Satın aldığımız birçok hediyenin de manevi içeriği vardır. Biraz da babalar günü hediyeleri almanız için size başka fikirler de vereceğiz. Babanız nostaljiye ilgi duyuyorsa, ona bir pikap veya gramofon alabilirsiniz. Bu hediye nostalji aşıkları için o kadar mutlu edici olur ki…

Eğer pikap var ise eski üretim plaklardan satın alabilirsiniz. Bu da çok hoş bir hediye olabilir. Bunun dışında babanıza bir saat, kravat, gömlek de alabilirsiniz. İhtiyacına yönelik bir hediye de babanızı mutlu edebilir.

Babalar Günü Orijinal Hediye Önerileri

Bir başka babalar günü hediyesi ise orijinal bir duvar saatidir. Duvar saatini öncelikle hazır da alabilirsiniz veya düzenek kurmaktan anlarım derseniz kendiniz oluşturabilirsiniz. Teknik yapımından çok hediyenin anlamı hakkında konuşacağız. Babalar günü hediye önerileri yazımızda yine anlamlı bir hediye ile devam ediyoruz.

Görmüş olduğunuz saatin 6’yı gösteren yerine babanızın resmini koymalısınız. Resimden babanızı keserek sadece onu oraya koyun. Buradaki karşılaştırılmak istenilen olay, güneşin doğması ile babanıza duyduğunuz sevginizdir. Güneş her doğduğunda babanızın sevgisi de kalbinize doğuyor. Akrep kısmına da babanızın ismini mukavva şeklinde sabitleyebilirsiniz.

Mukavvanın üstüne ismi el yazısı ile yazarak kesmelisiniz. Daha sonrasında akrebe yapıştırabilirsiniz. Buradaki anlatılmak istenen ise, her saatinizin babanız ile başladığıdır. Bu şekilde olduğunu da babanıza anlatırsanız ne kadar ince düşündüğünüzü anlamış olacaktır. Babalar günü hediye önerileri yazımız bu kadardır. Umarız sizlere fayda sağlamışızdır.