Alpha Arbutin Nedir? Cilt Lekelerinde Ne Kadar Etkilidir? En iyi Alpha Arbutin İçeren Ürün Hangisidir?

Arbutin maddesi, Alpha ve Beta olarak ikiye ayrılır. Kozmetik sektöründe geniş bir kullanım alanın sahip olan Alpha Arbutin, cilt yüzeyini beyazlatmak için üretilmiştir.


Alpha Arbutin Nedir? Cilt Lekelerinde Ne Kadar Etkilidir? En iyi Alpha Arbutin İçeren Ürün Hangisidir?

Arbutin maddesi, Alpha ve Beta olarak ikiye ayrılır. Kozmetik sektöründe geniş bir kullanım alanın sahip olan Alpha Arbutin, cilt yüzeyini beyazlatmak için üretilmiştir. Glikozit türü olan Arbutin, kahverengi ve siyah tonlarına sahip melanin pigmentinin oluşmasını engeller. Çeşitli sebeplerle ortaya çıkan lekelenmeleri kontrol altına alabildiği için leke karşıtı serum seçeneklerinin pek çoğunda bulunur. Arbutin maddesinin Beta türü, cilt bakımı açısından hızlı etkiler göstermediği için Alpha’nın daha çok tercih edildiği söylenebilir. Kişisel bakım ihtiyaçlarınız doğrultusunda, yeteri kadar Alpha Arbutin kullanarak inatçı lekelerden kurtulmanız kolaydır.

Alpha Arbutin Nelerde Bulunur?

Alpha Arbutin bulunan yiyecekler arasında yaban mersini ve armut ön plana çıkar. Kozmetik ürünlerinde kullanılan Arbutin maddesi çoğunlukla yaban mersininden üretilir. Arbutinin doğal bir madde olması, kullanıcıların cilt sağlığı açısından önemli bir detaydır. Alpha Arbutin bulunan ürünler rahatlıkla kullanılabilecek olsa da ölçülü davranılması tavsiye edilir. Ayrıca laboratuvar ortamında sentezlenmiş Arbutinler de mevcuttur. Kişisel bakım ürünleri arasında tercih yaparken kaliteli seçeneklere öncelik tanımazsanız, siz farkında olmadan vücudunuza sentetik madde nüfuz edebilir.

Alpha Arbutin Ne İşe Yarar? Alpha Arbutinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Alpha Arbutin cilde faydaları sayesinde pek çok ürünün başlıca maddelerindendir. Arbutinin cilt için sağladığı faydalardan birkaç tanesi şöyledir:

 • Düzenli kullanılması halinde ten rengini açar. Daha beyazımsı bir yüze sahip olmak isteyenler gönül rahatlığıyla Arbutin kullanabilir.
 • Cilt yüzeyinde bulunan ve farklı büyüklüklere sahip olan lekeler, Arbutin sayesinde giderilebilir. Sivilce, beyaz nokta ve akne lekeleri için pek bakım uygulanmamışsa Arbutin içeren ürünlerden daha uzun süre faydalanmak gerekebilir.
 • Epidermis tabakasının bazı bölümlerinde görülen renk koyulaşmalarına hiperpigmentasyon adı verilir. Bu durumun tedavi edilmesi ve ten renginde orantı sağlanması Arbutin aracılığıyla mümkündür.
 • Büyük boyutlara ve koyu renge sahip olan lentijin, genetik özelliklerden kaynaklanan cilt lekeleridir. Ultraviyole ışınlarının etkisiyle rengi koyulaşabileceği için, ortadan kaldırılması önem taşır. Alpha Arbutinin cilde faydaları arasında, lentijinleri baskılama mevcuttur. Koyu renkli ve büyük lekelerin ortaya çıkardığı görüntü bozukluğunu Arbutinle gidermek basittir.
 • Yaz aylarında sık görülen güneş yanıklarından şikayetçiyseniz, Arbutin çare olabilir. Yüz bölgesinin koyulaşmasına karşı Alpha Arbutin serum kullanarak ideal bir ten rengine ulaşabilirsiniz.
 • Lekelerin giderilmesi dışında, Arbutinin parlatıcı özelliği dikkat çeker. Epidermis tabakasındaki matlığı gidererek cildinize canlı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, Arbutin içeren ürünler kullanmanız faydalıdır.

Yararlarından anlaşılabileceği gibi Arbutin, “Cilt lekesine ne iyi gelir?” sorusunun cevaplarından biridir. Sivilce lekelerinden çillere kadar birçok cilt probleminizi Arbutin sayesinde giderebilirsiniz.

Alpha Arbutin Cilt Lekelerinde Ne Kadar Etkilidir?

Birbirinden farklı maddelerin cilt lekesi gidermekte fayda sağlaması mümkündür. Yararlılık oranları ve etki süreleri aktif maddeler arasında bir sıralama ortaya çıkarır. Cilt beyazlatıcı serum içeriklerinden olan Arbutin, kısa sürede etkilerini gösterebilir. Cildin bakım ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilse de, yaklaşık 1 – 2 aylık serum kullanımıyla birçok fayda gözlemlemeniz mümkündür. Süreyi kısa tutmadan, ölçülü bir kullanım gerçekleştirmeniz halinde Alpha Arbutin cilt lekesi problemini tamamen giderebilir. Arbutin içerikli ürünleri kullanmaya başlamadan önce, kendinizi rutin cilt bakımına hazırlamanız şarttır. Çünkü kısa süreli kullanımlardan yeteri kadar verim alabilmeniz zordur.

Alpha Arbutin Serumu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alfa Arbutin serumu cilt lekesi şikayetlerine karşı etkilidir. Serum formunda olan diğer ürünlerle aynı şekilde kullanılan Arbutin serumları, şişe açıldıktan sonraki 5 – 6 aylık süreçte bitirilmelidir. Eğer bundan uzun bir süre geçmiş ve serumunuz hala bitmemişse yeni ürün satın alabilirsiniz. Serum şişesini güneş görmeyen, kuru bir ortamda muhafaza etmeniz gerekir. Şişe camı herhangi bir sebeple çatlayan ürünleri kullanmayıp yeni ürün satın almanız faydalı olabilir. Çünkü çatlaklardan şişe içerisine bakteriler ulaşabilir. İmalat sonrasındaki faydalı halini kaybeden serumlar ise cildinizi yıpratabilir. Fakat kaliteli serumların, kaliteli ambalajlar içerisinde sunulacağı da önemli bir detaydır.

Doğru şekilde muhafaza ederek kullandığınız Alpha Arbutin serumları cilt lekeleri için mutlaka etki gösterecektir. Fakat jel ve tonik kullanımını da önemsemeniz gerekir. Serumlar, jel ve tonikle beraber kullanıldıklarında etkileri daha çabuk ortaya çıkabilir. Ürünlerin kullanım sıralaması jel – tonik – serum şeklinde olmalıdır. Gözenekleri temizleyen jel ve cildi yumuşatarak bakımı kolaylaştıran tonik, serum sıvısının etkinliğini artırır; çünkü serumlar temiz cilt üzerinde etkilidir. Gözenekleri tıkanmış, kirli, tahriş olmuş ciltler üzerinde serum kullanmak faydalı olmayabilir. Özellikle açık yaralar ve iltihaplı yaralar serum kullanmaya engel sayılan durumlardır.

Alpha Arbutin Serum Ne Zaman Kullanılır?

Serumların sadece sabah ya da akşam kullanılabileceği söylenemez. Faydalanılan diğer kişisel bakım ürünlerinin içeriği ve miktarı bu konuda belirleyici olabilir. Her kullanıcının dikkate alabileceği tek öneri, aynı içeriğe sahip farklı serumların birlikte kullanılmamasıdır. Örneğin vitamin C türevlerini içeren iki serumu aynı rutinde kullanmak cildi yorabilir. Açılmış olan şişedeki serum sıvısı bitene kadar, aynı ürünü rutin olarak 2 kez kullanmak mümkündür. Sabah ve akşam, cilt temizliği tamamlandıktan sonra Alfa Arbutin serumları kullanabilirsiniz.

Alpha Arbutin Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alpha Arbutin ürünleri çoğunlukla serumlardan meydana gelir. Serumlar, cilt için hızlı etkiler ortaya çıkarabildiği için sık tercih edilen bir formdur. Fakat Arbutin serumları diğer aktif maddelere de sahip olabilir. Satın alacağınız ürünün içeriğini incelemeniz gerekir. Her cilt bakım serumunun güvenilir olmadığını da göz önüne almanız fayda sağlar. Cilt üzerindeki etkileri gözlemlenmemiş Alpha Arbutin serumları, kullanımınız için uygun olmayabilir. Henüz bir müşteri kitlesi oluşturamamış markaların serumları yerine, güvenilir seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Alpha Arbutin İçeren Jeuvenile Serumları Nasıl Etki Gösterir?

Jeuvenile tarafından geliştirilen Alfa Arbutin serum çeşitleri, cildinizin farklı ihtiyaçlarına cevap verir. İçerdiği maddeler sayesinde cildinizin yenilenmesi, temizlenmesi ve parlaklık kazanması kolaydır. Farklı cilt tiplerinin lekelenme sorunlarını çözebilecek leke karşıtı serumlar gliserin, niyasinamid, panthenol, laktik asit, sorbitol, hyalüronik asit, peptit, allantoin içerir. Jeuvenile güvencesiyle alıcıya sunulan serumların zengin içeriği, sizler için şu faydaları sağlayabilir:

 • Cilt lekelerinin tonu açılarak ten rengi korunur. Güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanan izler, sivilce izleri ve doğum lekeleri Alfa Arbutin içeren serum aracılığıyla giderilir.
 • Epidermis tabakasını matlaştıran gözenek yıpranmaları tedavi edilir.
 • Döküntü ve pullanma görülen kuru bölgelerin nem dengesi sağlanır.
 • Kolajen ve elastin lifleri onarılarak yaşlanma belirtileri azaltılır. Cilt sarkmaları ve çizgi oluşumuyla mücadele edilir.
 • Sebum, kir ve yağla tıkanmış gözenekler arıtılır. Sivilce, siyah nokta ve aknelerin ortaya çıkması engellenir. Cildin pürüzsüzlüğü korunur.
 • Yararlı kıvam artıcılarla desteklenen cilt bakım serumumuz, deri yüzeyine kolayca tutunur ve etkilerini kısa sürede gösterir.

Cilt lekesi için serum arayanlar, farklı kullanıcılara hitap eden ürünümüzü değerlendirebilir. Liposomal C vitamini ile zenginleştirilmiş hyalüronik asitli Alfa Arbutin serumumuz günde 2 defa, durulanmadan kullanılır. Pratik bir ürün olmakla beraber düzenli kullanılması cilt lekelerinizin gözle görülür miktarda azalmasına yardımcı olur.