Akrep Burçları Özellikleri ve Uyumları

Akrep burcu tarihleri ise 14 Ekim ile 23 Kasım arasıdır. Bu burç 12 Zodyak burcundan su grubuna mensup burçlardan biridir.


Akrep Burçları Özellikleri ve Uyumları

Özellikle Zodyak içerisinde akrep burçları özellikleri sayesinde ön plana çıkmaktadırlar.  Akrepler, Zodyak içerisinde bulunan 4 tane sabit burçtan biridir. Diğer 3 sabit burç ise sırasıyla; Aslan, Boğa ve Kova’ dır. Bu 4 burç Zodyak’ın dengeleyici burçlarıdır. Akrep burcu tarihleri ise 14 Ekim ile 23 Kasım arasıdır. Bu burç 12 Zodyak burcundan su grubuna mensup burçlardan biridir.

Ayrıca astrolojik olarak burcun gezegenleri de Mars ve Plüton’dur. Akrep kişisi, en çok kırmızı ve siyah renklerin hoşlanır. Bu kişilerin uğurlu sayıları genelde 9’dur. Ayrıca uğurlu günleri de genelde Salı günüdür. Akrep burçlarının uğurlu taşı da doğada nadir olarak bulunan Opal taşıdır. Bu burcun sevdiği diğer doğa canlıları arasında çiçekler ve ağaçlar yer almaktadır.

Akrep Burcu ve Kişisel Özellikleri

Akrep Burcu

Hepimizin hayatında en az bir tane akrep insanı vardır. Bu insanların kişisel özelliklerinin çok farklı olduğu söylenebilir. Bu insanlar, yaşama tutkuyla bağlıdırlar ve istedikleri şeyleri de çok arzuladıkları söylenebilir. Aynı akrep burçları özellikleri itibariyle gayet hırslıdırlar. Bu yüzden de yaptıkları işi tam yapma çabasını gösteren insanlardır. Yani başladıkları hiçbir şeyi yarım bırakmazlar.

Bu insanların bir diğer önemli özellikleri de sadece gözleriyle bile duygularını anlatabilme yetenekleridir. Akrep burcu kişisi sadece bakışları ile sevgisini veya nefretini karşısındakine aktarabilir. Fakat bu duygusal aktarma bazen tehlikeli olabilir. Eğer akrep kişisi duygularına çok kapılırsa, onun için bazı tehlikeli durumlar oluşturabilir. Bu burç aynı zamanda etrafındaki kendini beğenmiş ya da insanlara üstten bakan diğer insanları sevmez

Aksine onlardan nefret eder ve onları aşağılayarak hadlerini bildirmeye çalışırlar. Fakat bu burcun belki de en olumsuz taraflarından biri sadece kendi bildiklerini okumalarıdır. Ayrıca akrep burçları özellikleri nedeniyle karşılarındaki kişiyle uzlaşmaya çalışmazlar. Çünkü akrepler biraz kuşkucudur. Sabır ve özenle çalışırken aynı zamanda kuşkucu oldukları için ikili diyaloglarda güven akrepler için çok önemlidir.

Akrep Burcu Aşk Hayatı ve Dahası

Eğitim akrepler için önemlidir. Çünkü kendilerini yetiştirememiş akrep burçları özellikleri yüzünden hatalar yapabilirler. Bu yüzden sık sık üzülüp çok fazla ağlayabilirler. Akrep burcu olan kişiler için belki de söylenmesi gereken en önemli şey aşk hayatıdır. Cinsel yaşam da aşk hayatında önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca ikili ilişkilerinde olmazsa olmaz bir öneme sahiptir.

Aynı zamanda, akrep ölümden de korkmazlar. Yani aslında bu burç için biraz gözü karadır diyebiliriz. Akrep kişilerinin bütün bu olumsuzluklara rağmen olumlu birkaç özelliği de bulunmaktadır. Bu burçlar genelde sabırlı, derinlemesine bilgi sahibi ve disiplinli insanlardır. Ayrıca akrep burçları özellikleri nedeniyle gizemli kalmayı ve sürekli bir tehlike havası içerisinde bulunmayı severler. Tıbbi bitkileri ve deri kıyafetleri de seven kişiler olarak bilinmektedirler.

Bu burca sahip kişilerin güçlü yanları genellikle sabır ve sükûttur. Gizli tutkuları ise başkalarının hayatına dair her şey bilme istekleridir. Ayrıca bu burç kendi hayatında da tam bir kontrole sahip olmak ister. Bu yüzden akrep burçları özellikleri nedeniyle kadın ve erkek olarak farklıdır. Bu yazımızda onların aşk hayatına da değineceğiz.

Akrep Kişisinin Fiziksel Özellikleri

Akrep Burcu

Akrep burcu insanlarına baktığımız zaman birtakım genel fiziksel özellikler ortaya çıkmaktadır. Örnek verecek olursak; bu insanlar kısmen orta veya daha uzun boylu insanlardır. Genellikle kalın fakat düzgün bir bedenleri vardır. Yüzleri yuvarlak bir şekle sahipken, saçları uzun ve dalgalı hatta bazen de kıvırcık olabilir. Ancak akreplerin önemli bir diğer özelliği de gözlerinin inanılmaz çekici olmasıdır.

Akrepler barındırdıkları birçok özellikten dolayı Zodyak'ın en anlaşılmaz burçlarından biridir. Hırslı yapıları yüzünden bazen hayattaki en zor hastalıklar gelip onları bulabilir. Bu yüzden de diğer burçlara nazaran biraz daha fazla zor zamanlar geçirebilirler. Ancak şanssız olmalarına rağmen akrep burçları özellikleri nedeniyle acıya çok dayanıklı bir burçtur.

Akrep kişisinin acı eşiği, diğer kişilerin aksine daha yüksektir. Akrepler, hayvan olarak mide ve üreme organları temsil etmektedirler. Bu yüzden bu burca sahip insanların da bu organları genellikle hassastır. Akrepler doğada olduğu gibi her zaman birtakım rahatsızlıkların üstesinden kolayca gelebilirler. Sadece bu durumlardan dolayı bile akrep burçları özellikleri açısından farklılaşmaktadır.

Akrep Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Akrep Burcu

Diğer bütün burçlar arasında akrep burcu özellikleri kadın açısından daha önemlidir. Akrep kadınları geçici ilişkilerden çok gerçek aşkın peşinde koşarlar. Akrep burcu kadınının aşk hayatında 4 önemli unsur vardır. Bunlardan birincisi cinsellikti. Bu burcun cinselliğe en fazla önem veren burç olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum hem akrep kadını hem de akrep erkeği için geçerlidir.

Cinsellik akrep kadını için hem bedensel hem ve düşünsel bir aktivitedir. Akrep kadını cinsel yaşamı içerisinde her türlü fanteziyi açık ve zengin bir iç dünyaya sahiptir. Akrep kadını için aşk hayatında önemli olan diğer bir şey de ilişkisidir. Bu insanlar kendi arkadaş ilişkilerinde iyi oldukları kadar özel hayatlarındaki ilişkilerde de iyidir.

Ayrıca bu kadınlar ilişki hayatında kendisini sıcak ve canlı tutmak için elinden gelen her şeyi yapar. Ancak haddini aşmaz ve duracakları yeri de gayet iyi bilirler. Bu yüzden akrep burçları özellikleri bakımından aşk hayatında farklı bir konuma sahiptir. Bu insanlar kendilerine sürekli bir minnet borcu hissederler ve akrep kadınları da bundan memnuniyet duyar.

Akrep Kadını Nasıl Mutlu Olur

Akrep kadınının aşk hayatında önemli olan bir diğer şey de sevdiği ve sevmediği şeylerdir. Aslında bakıldığı zaman akrep kadınının çok fazla maddi bir beklentisi yoktur. Genelde akrep burçları özellikleri dolayısıyla tutumludurlar. Fakat hayatlarında kendini ciddiye almayan ya da güvenemediği insanlardan çok hoşlanmazlar. O yüzden böyle insanları da hayatlarını sokmamak için ellerinden geleni yaparlar.

Akrep burcu aşk hayatı için söylenebilecek en son şeyde hediyeleri çok sevdikleridir. Bu kadınlar, genelde parfüm, çiçek ve iç çamaşırı gibi hediyeler alındığı zaman kendilerini çok mutlu hissederler. Bir akrep kadınıyla arkadaşsınız onun sürekli kullanacağı bir hediye almanız onu çok mutlu edecektir. Örneğin bu bir cüzdan olabilir ya da evinde kullanabileceği herhangi bir ev eşyası da olabilir.

Akrep Burcu Özellikleri Erkek İçin Ne İfade Etmektedir?

Akrep Burcu

Burcu akrep olan erkekler için de yine kadınlar için söylenilen şeylerin çoğu geçerlidir. Bu erkekler aşka daha açıktır. Özellikle de gençlik dönemlerinde yaşayabilecekleri kadar çok ilişki yaşamaya çalışırlar. Bunların cazibesine kapılmak bazen çok kolay olabilir. Fakat bu erkekler bazen takıntılı ve şüpheci davranabilirler. Bu yüzden partnerlerinin üzerlerine çok düşmeleri onları bezdirebilir.

Akrep burcu erkeği cinsellik konusunu en az akrep kadını kadar önemser. Bu erkeklerin libidosu yüksektir. Partnerlerine kendi yaşadıkları zevk kadar zevk vermekten da hoşlanırlar. Bu insanlar da akrep burçları özellikleri ön plana çıkmıştır. İlişkilerinde tecrübeli ve olgun görünmeyi de çok severler. Bu erkeklerin diğer bir önemli özelliği ise günlük ilişkilerinde çok karmaşık bağlantılar kurabilmeleridir.

Bir akrep erkeğinin tanıdığı kişiler ile konuştukları gerçekten kafa karıştırıcı olabilir. Fakat yakın çevreleri ve arkadaşlarıyla kendi ilişkileri üzerine konuşmayı sevmezler. Akrep kadınları gibi akrep erkekleri de akrep burçları özellikleri bakımından aynıdır.  Gizemli bir hava yaratmaya iyi bilirler ve bundan hoşlanırlar.

Akrep Erkeği Nasıl Mutlu Olur

Akrep Burcu

Akrep erkeklerinin sevdiği şeylerin başında tanınma isteği gelir. Akrep erkeği tanınmak, ünlü olmak ister. Bu yüzden akrep burç özellikleri erkek bir bireyde daha ön plandadır. Bu duygu çok da severler.  Ancak kendisini diğer kişilerin gözünde itibarsızlaştıran insanları sevmezler. O yüzden de bu insanları kendi hayatlarına sokmamak için ellerinden gelen çabayı gösterirler.

Akrep erkeklerini mutlu etmek de çok kolaydır Akrep erkeği çok fazla bir beklenti içerisine girmemektedir. Bu yanlarıyla da akrep burçları özellikleri meydana çıkar.  Onu günlük hayatta kullanabileceği minik hediyeler alarak da mutlu edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bu hediyeler; saat, cüzdan ve kemer gibi hediyeler olabilir. Aynı zamanda akrep erkeği kendini önemseyen birini hissettiği zaman da mutlu hissedecektir.

Akrep Burcu Özellikleri Bakımından Hangi Burçlarla İyi Anlaşır?

Akrep Burcu

Akrepler 12 Zodyak burcu arasında en fazla 3 burçla uyum sağlarlar. Bunlar; yengeç, oğlak ve balık burcudur. Yengeç burcu ile uyumuna bakıldığında bu iki burç arasındaki farklılıkların birbirini tamamladığı görülür. Akrebin güçlü bir tabiatı vardır. Yengeç burcunun ise tam tersine yumuşak bir tabiatı olduğu söylenebilir. Bu yüzden akrep burçları özellikleri bakımından yengeçlerle iyi anlaşırlar.

Ayrıca yengecin sadakat ve sevgisi de akrebin kıskanç doğasını dengeler. O yüzden evlilik bu iki burç için çok iyi bir birliktelik demektir. İkinci olarak akrep burçları Oğlak burcuyla da gayet uyumlu olabilirler. Oğlak burcu bir yandan sabır ve gayreti temsil eder.  Akrep de tutku ve derinlemesine öğrenme becerilerini gösterir. Böylece birbirleri arasında uyum sağlayabilirler.

Akrebin ilişkilerinde güvene verdiği büyük önem, aynı şekilde oğlak içinde geçerlidir. Ancak bu iki burcun birlikte olabilmesi için çok önemli bir şey ardır.  Oğlağın zaman zaman akrebin isteklerine boyun eğmesi gerekebilir. Bu kıstastan dolayı akrep burçları özellikleri için fedakârlık yapılmalıdır. En önemli noktalardan birisi de cinsel uyumdur. Çünkü bu iki burç arasındaki cinsel uyum çok yüksektir.

Akrep Burcu İçin İyi Olan Başka Bir Alternatif

Akrep Burcu

Son olarak akrep burcu ve balık burcu arasındaki uyumun çok iyi olduğu söylenebilir. Balıklar kendilerini ön planda tutmak istemedikleri için akreplerin ön planda olma tutkularını gayet iyi idare edebilirler. Akrepler ise nezaketi ve sevecenliği ile balıkların kalbini yumuşatıp onları kendilerine aşık edebilirler. Ayrıca akrep balıkların yaşadığı kararsızlığı telafi edebilecek yeteneklere sahip olduğu için bu iki burç arasındaki uyum çok iyidir denebilir.

Akrep Burçları Özellikleri Açısından Hangi Burçlarla Anlaşamazlar?

Akrep Burcu

Akrepler genel olarak diğer burçlarla iyi anlaşsa da anlaşamadığı burçlar da bulunmaktadır. Bu burçlardan biri terazi, diğer aslan ve diğeri de ikizler burcudur. Öncelikle terazi ile uyumu için biraz sorunlu denebilir. Çünkü akrep burçları özellikleri yüzünden terazilerle çatışma yaşayabilirler. Çünkü akrep baskıcı olurken terazi de söz dinlememektedir. Bu yüzden arada sürtüşmeler olacaktır.

Daha sonrasında aslan ile uyumu için daha problemli olacağı söylenebilir. Çünkü her iki burcunda son derece güçlü ve baskın yönleri vardır. Bu yüzden aslan ve akrep, karşılıklı hayranlık ve övgü mücadelesi içerisinde kendilerini bulurlar. Bu da onlar arasında bir problem yaratabilir. Çünkü akrep burçları özellikleri bakımından boyun eğmeye razı gelmezler. Ancak aynı şey aslanlar içinde söylenebilir.

Daha sonra ikizlerle olan uyuma bakıldığı zaman; akrebin, özel alanına düşkünlüğü burada problem yaratabilir. Çünkü ikizler burcu başkaları ile daima iletişimde bulunduğu için akreple burada çatışabilir. Bu çatışma aralarındaki sırlardan kaynaklanabilir. Çünkü ikizler akrebin kendine özel doğasını bozabilir.

Akrepler İçin Hangi Meslekler Daha Uygundur?

Akrep Burcu

Akrepler genelde zeki ve çalışkan insanlardır. Bir şeyi derinlemesine öğrenmeyi çok severler. Bu yüzden yüzeysel öğrenme durumlar ile karşılaştıklarında çok zorlanırlar. Aynı zamanda akrebin salak insanları tahammülleri yoktur. Bu yüzden bu konu da onları zorlayabilir. Akrepler sessiz ve sakin çalışma ortamları severler.

Burcu veya yükselen burcu akrep olan insanların genellikle aksiyonlu meslekleri seçtikleri görülmektedir. Diğer bir görüşte önemli meslekleri seçme eğiliminde olduklarıdır. Bu yüzden aslında akrep burçları özellikleri bakımından bir meslek sıralaması yapabiliriz. Bunlardan bazıları; polislik, terapist, dalgıç, dedektif, dublör ve yargıç gibi mesleklerdir.