Abiye Seçiminde Renk Tercihini Doğru Yapın

Abiye seçiminde bilinmesi gereken en önemli kurallardan birisi renk seçimidir. Abiyelerde renk seçimi oldukça önemlidir. Bir sürü para verilen abiyelerin tekrar tekrar giyilebilmesi için ve modasının geçtiği belli olmaması için kişi abiye alımında oldukça önemli şeylere dikkat edip doğru bir abiye tercihi yapmalıdır.


Abiye Seçiminde Renk Tercihini Doğru Yapın

Özel günlerimizi süsleyen ve kadınların en çok tercih etmiş olduğu abiyeler oldukça fazla rağbet görür. Oldukça şık olan bu giysi düğün nişan sünnet veya parti gibi yerlerde oldukça tercih edilir. Kadınların vazgeçilmez bir parçası olan abiyeler farklı modellerde ve renklerde karşımıza çıkar.

Her alana ve yere göre değişiklik gösteren abiyeler bulundukları yere görede renk açısından farklı tercih edilir. Mesela; nikâh törenleri için tercih edilen abiyeler genellikle beyaz renkte bulunuyor iken kın gecelerinde ise kırmızı renk abiye tercih edilmez. Bu gibi yerlere göre farklılık gösteren abiyeler kadınların gözdesi halindedir.

Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye seçiminde de dikkat edilmesi gereken oldukça önemli püf noktalar bulunur. Bu noktalara dikkat ederek hem daha şık bir görüntü elde edip hem de tasarruf ve elbiseye değer katmış olursunuz. Abiye seçiminde bilinmesi gereken en önemli kurallardan birisi renk seçimidir. Abiyelerde renk seçimi oldukça önemlidir. Bir sürü para verilen abiyelerin tekrar tekrar giyilebilmesi için ve modasının geçtiği belli olmaması için kişi abiye alımında oldukça önemli şeylere dikkat edip doğru bir abiye tercihi yapmalıdır.

Aksi takdirde bir sürü para verdiği abiyeyi kullanmayarak hem tasarruf yapmış olamaz hem de fazla kıyafetler ile dolabını meşgul etmiş olacaktır. Kadınları en çok tercih ettiği ve özel günlerde gözdesi olan abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı kurallar şu şekildedir:

Abiye seçiminde renk tercihine oldukça dikkat etmelisiniz. Aldığınız ve bir sürü para verdiğinizi abiye kıyafetin yeniden giyilmesini istiyor ise bu püf noktalara oldukça dikkat etmelisiniz. Renk seçiminde gideceğiniz yere göre bir renk belirlemelisiniz ancak bazı durumlarda da gidilen yere göre elbise rengi seçmek yanlış bir davranış olarak karşımıza çıkmaktadır.  Örneğin; kendi nikâhınız için tercih etmiş olduğunuz beyaz abiye oldukça riskli bir renk ve elbisedir. Çünkü beyaz abiye renk her yere giyilmeyen oldukça ciddi bir elbisedir.

Özel Günlerde Abiye Kullanmak

Düğün nişan parti gibi yerlere gelin gibi gidilmeyeceği için nikâh törenleri içinde kullanışlı olsun diyorsanız son derece zarif ce naif bir renkte elbise seçimi yapabilirsiniz. Tos pembe ve açık lila gibi renkleri tercih ettiğinizi zaman bir daha birçok kez o elbiseyi dilediğiniz yere giyme imkânınız bulunur. Bununla birlikte abiye elbise renklerinin yine de o kadar belirgin ve abartılı bir renk olmasına hiçbir şekilde gerek yoktur.

Bununla beraber simli ve oldukça taşlı abiyelerden de uzak durmalısınız. En yakınınız için aldığınız bu abiye elbise taşlı ve simli olduğu için bir daha en yakın yeri bu elbiseyi giymek için bekleyeceksiniz. Ancak sade ve zarif olan abiye elbiseleri istenilen düğün ve nişana tercih edebilirsiniz.

Bedene Uygun Abiye ve Rengini Seçmek

Abiye alacak kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise kilo problemi olup bunu gizleme isteğidir. Kilosu bulunan kişiler abiye seçimlerinde mutlaka koyu renkleri tercih etmelidirler. Aksi takdirde kiloları belli olsun istemiyorlar ise açık renkler son derece yanlış bir tercih olur. Abiye seçiminde kilomu en çok kaybeden renk diyor iseniz sizlere siyah rengi tavsiye edebiliriz.

Siyah renk göz yanıltıcı bir renk olduğu için kiloları gizleyen son derece tercih edilmesi gereken bir renktir. Siyah tercih etmeyip yine de kilolarımı gizleyen bir renk tercih etmek istiyorsanız koyu yeşil patlıcan mor gibi renkler üzerinden gidebilirsiniz.  Sizler de en uygun fiyat ve kalitede abiye almak istiyorsanız kapsamlı bir araştırma sonucu istediğiniz renk ve modeldeki abiyenize ulaşabilirsiniz.