2021 Yılının En Şık Gelinlik Modelleri

Bu yazımızda 2021 yılının en şık gelinlik modellerini sizin için listeleyeceğiz, listemizi dikkatlice inceleyip kendinize göre olan gelinlik modelini seçebilirsiniz.


2021 Yılının En Şık Gelinlik Modelleri

En şık gelinlik modelleri arayışı evlilik arifesinde olan her kadının aklını kurcalayan bir sorudur. Acaba bu yıl hangi gelinlik modelleri moda? Veya hangisi bana daha çok yakışır gibi sorular da akılları kurcalamaktadır. Bu yazımızda 2021 yılının en şık gelinlik modellerini sizin için listeleyeceğiz, listemizi dikkatlice inceleyip kendinize göre olan gelinlik modelini seçebilirsiniz.

En Şık Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçiminde önemli olan detaylardan bir tanesi de nasıl bir törenle evlenmeye karar verdiğinizdir. Tabii bazı gelinlikler her törene gider fakat bazıları vardır ki ancak ihtişamlı törenler o gelinlikleri kaldırabilir. Sizin için hazırladığımız bu listede her türden gelinliği bulabilmeniz mümkündür.

1 – Çıkarılabilir Parçalar

Çıkarılabilir parçalar bir çok kadının ilgisini üzerine çekmeye devam ediyor, şıklıktan ziyade rahatına düşkün olanlar genelde bu gelinlik tarzını tercih ediyorlar. Bu parçalar 2021’in en şık gelinlik modelleri arasında yer alıyor, ayrıca çıkarılabilir özellikleri sayesinde düğününüzden sonra özel günlerinizde kullanabileceğiniz şık tasarımlara dönüşebiliyorlar.

2 – Kare Yaka

Gelinlik Modelleri

Zarif gelinlik modelleri arayışında olanlar için tavsiye edebileceğimiz en uygun gelinlik modeli kare yakadır. Bu tarz gelinlikler daha çok Rönesans döneminde popülerliğini konuşturmuştur, köşeli ve keskin bir yaka tipine sahip olan bu gelinlik modeli köprücük kemiğinizi düzleştirerek çok zarif bir görüntü sunmaktadır. Hangi gelinlik modelini beğenirseniz beğenin kare yaka ona çok güzel bir şekilde uyum sağlayacaktır.

2021 yılında sıkça göreceğimiz bu gelinlik modeli, daha çok sade bir şekilde ve krep kumaştan yapılmaktadır. Eğer tercihiniz bu gelinlikten yana olursa düğününüzde sadeliğiniz ve zarifliğinizle göz kamaştıracağınıza eminiz.

3 – İri Fiyonklar

Gelinlik Modelleri

Fiyonklar yıllardır gelinlikleri süslemeleriyle meşhurdur, bazı modellere çok güzel giderken dikkat edilmediği zaman da kötü sonuçlara yol açabiliyor. Her geçen yıl büyüyen fiyonklar 2021 yılında ise daha da dikkat çekiyor ve en şık gelinlik modelleri arasında sayılıyor. Özellikle sade gelinliklerde kullanılan ve çok şık bir görüntü sergileyen fiyonklar, tek başına bile yetebileceklerini gösteriyorlar.

Omuz, sırt detayı gibi yerlerde kullanılan fiyonklar, 2021 balık gelinlik modelleri için de kullanılmaktadır. Eğer tercihiniz fiyonklu bir gelinlikten yana olacak ise sade bir gelinlik tercih etmenizi öneririz. Böylelikle geriye dönüp baktığınızda keşke giymeseydim değil iyi ki giymişim diyebilirsiniz.

4 – Katlı Etekler

Kabarık gelinlik modelleri arayanlar ve sevenler için tavsiye edebileceğimiz çok güzel bir modeldir katlı etekler. Hem kabarık hem kuyruklu bir gelinlik istiyor ancak çok ağır olur korkusundan tercih edemiyorsanız bu yeni gelinlik yorumunu mutlaka görmelisiniz. Kat kat kumaşlı eteklerden oluşan bu gelinlik modeli 2021 yılında fazlasıyla tercih edilecektir.

Asimetrik kesimden oluşan bu gelinlik modeli ile düğününüzde hem modern bir görünüm hem de oldukça şık ve göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. İhtişamdan ve gösterişten hoşlanan bir yapınız var ise bu modeli şiddetle öneririz.

5 – Kabarık Kollar

Gelinlik Modelleri

En şık gelinlik modelleri arayışında olanlar için tavsiye edeceğimiz bir diğer model ise kabarık kollardır. 80’li yıllardan ilham alınarak tasarlanan bu model tam olarak o yılları yansıtmasa da anımsatır. Hem iddialı hem romantik bir yapınız varsa bu gelinlik modeli tam da size göre! Düşük omuzlu ve bilekte toplanan seçenekleriyle düğün gününüzü güzelleştirmek için sizi bekliyor.

Kabarık kollu bir gelinlik modeli tercih edeceksiniz, sade bir gelinlik seçmenizi tavsiye ederiz böylelikle dengeyi sağlamış olacaksınız. Kabarık kolların düğün boyunca sizi sıkacağını düşünüyorsanız eğer çıkarılabilir olanları tercih edebilirsiniz.

6 – Omuzdan Pelerin

Gelinlik Modelleri

Düğününüzde asil bir gelinlik tercih etmek istiyorsanız eğer omuzdan pelerin modelinden daha iyisini tanımayız. Son yıllarda sıkça tercih edilen pelerinler, bu kez de omuzdan olması ile dikkat çekiyor. Omuzdan asilce adeta süzülüyormuşçasına inen pelerinler genellikle yere kadar uzanırlar, bu gelinlik modelini 2021 yılında birçok gelinlik markasında görebilmeniz mümkündür.

7 – Fırfır Detayı

Gelinlik Modelleri

Her ne kadar son yıllarda sadelik ve minimalizm tarzı modeller ön plana çıksa da kabarık gelinlikler her daim değişik modellerle karşımıza çıkmaktadır. 2021 yılında ise fırfır trendi kabarık modellerin güzel ve romantik detaylarını oluşturmaktadır. Bir dönemin en popülerlerinden olan eteğin tamamı fırfırlarla süslenmiş modeller bu yıl en gelişmiş ve en modern şekilleriyle boy gösteriyorlar.

Abartılı fırfırlardan korkuyor ve giymekten çekiniyor iseniz bu modellere bir göz atın deriz. Bu modelde olan abartılı fırfırlar gelinliğinizin yaka ve kol gibi yerlerine de hareket katacaktır.

8 – Mini Gelinlik

Gelinlik Modelleri

En şık gelinlik modelleri arasında bu yıl sıkça görebileceğiniz bir modeldir midi ve mini gelinlik modeli. 2021 yılında birçok marka bu modelde gelinliklere yer veriyor, bu yılki düğün sezonunda sıkça karşılaşabileceğiniz bir modeldir. Mini veya midi gelinlikleri sade düğün yapacaksanız mutlaka tercih etmelisiniz, sade düğün dışında nikah veya after parti gibi organizasyonlar için de biçilmiş kaftandır bu modeller.

Bu modelleri tercih ederek düğününüzde veya nikahınızda hem samimi hem modern hem de şık olabilirsiniz.

9 – Akışkan Elbise Tarzı

Gelinlik Modelleri

Akışkan elbise tarzı gelinlik modeli ilk olarak 90’lı yıllarda ünlenmiş bir modeldir, daha sonra 2020 yılında tekrar moda olmuş ve bu yıla kadar bu devam etmiştir. Oldukça zarif olan bu gelinlik modeli, gelinlik modasına da hareket katmıştır.

Krep ve saten kumaşlardan ve ince askılı olan bu modeldeki sade gelinlikler, genellikle nikah ya da nikah sonrası için tercih edilmektedir. Degaje yakalı da olan bu gelinlik modeli açık hava düğünü tercih edecek olanlar için ise harika bir seçenek olacaktır. Hem rahat hem modern bir tercih olan bu gelinlik modelini zevkinize uyduğu taktirde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

10 – İnce İşlemeler

En şık gelinlik modelleri arasında saydıklarımızdan en şık olanı sanırım bu tavsiyemizdir, ihtişamı ve göz alıcı olmayı seven bir yapınız varsa bu gelinlik modeli sizin için biçilmiş kaftandır. Zarif ve parlak işlemelerle oluşturulan bu gelinlik 2021 yılının en çok tercih edilenleri arasında sayılmaya başlandı bile. Bu gelinlik modelini seçtiğiniz taktirde boyuma, kiloma uyar mı diye düşünmenize de gerek yoktur her bedene ve boya uyum sağlamaktadır.

11 – Pantolonlu Gelinlik

Ülkemizde bu model gelinlikler pek fazla ilgi görmeseler de ünlü tasarımcılar son birkaç yıldır bu modellere sıklıkla yer vermektedir. Pantolonla kombinlenen bu gelinlik modelleri feminen bir tarzda oluşturmaktadır, özellikle nikah sonrası ve after parti için tercih edilen bu gelinlik modeli maskülen bir tarzda oluşturmaktadır.

2021 yılında bu modeller tamamen dantel, dar yapılı, ışıltılı ve çıkarılabilir kollu şekilleriyle boy göstermektedir. daha önce kullanılan klasikleşmiş beyaz tulumlara karşı da modern bir görünüm kazandırıyor.

12 – Prenses Model Gelinlik

Gelinlik Modelleri

Her yıl olduğu gibi 2021 yılında da çokça tercih edilen prenses model gelinlik birçok seçeneğiyle göz kamaştırmaya devam ediyor. En şık gelinlik modelleri arasında sayılan prenses model, düğününde prenses gibi görünmek isteyenlerin hiç düşünmeden tercih ettiği bir modeldir. Bu model gelinliklerde kuyruk değil daha çok etek ön plana çıkmaktadır, belden sonra bir anda kabarıklaşmasıyla güzel bir görüntü sergileyen prenses model ismini de bu kabarıklığından almaktadır.

Görkemli bir düğün ile evlenmeyi düşünüyor ve gösterişi de seviyor iseniz bu gelinlik modelini tercih edebilirsiniz, özellikle uzun bir boya sahip iseniz bu model siz de fazlasıyla güzel duracaktır. Balo tipi, taşlı ve tam prenses model olarak pek çok seçeneği bulunan bu modelde zevkinize ve tarzınıza uygun olanı kolayca bulabilirsiniz.

Prenses gelinliğin yanı sıra kuyruğa da önem veriyorsanız prenses model kuyruklu gelinliği tercih etmeniz de mümkündür. Bunların dışında kabarık gelinlikten hoşlanmıyorsanız helen model gelinlik önerebileceğimiz bir diğer modeldir, taşlı olması ve ışıltılı görünüşüyle beğeneceğinize eminiz.