2021'in En İyi Düğün Çiçeği Trendleri

Pandeminin düğün trendleri üzerindeki beklenmedik etkilerinden biri, insanların çiçek seçimleriyle çok ilgili. Görünüşe göre insanların uzun süreli zorla soyutlanması, onları doğanın güzelliğini tatmak ve üzerinde düşünmek için daha fazla zaman bulmaya yöneltti.


2021'in En İyi Düğün Çiçeği Trendleri

Pandeminin düğün trendleri üzerindeki beklenmedik etkilerinden biri, insanların çiçek seçimleriyle çok ilgili. Görünüşe göre insanların uzun süreli zorla soyutlanması, onları doğanın güzelliğini tatmak ve üzerinde düşünmek için daha fazla zaman bulmaya yöneltti.

Doğaya olan bu derin takdir duygusu, düğün buketlerinde ve diğer düğün çiçek aranjmanlarında iyi bir şekilde yansıtılmıştır. Çevre dostu temalar da popüler olsa da, 2021'de insanlar daha fazla renk ve çeşitlilik istiyor. Bu yıl, insanlara geçen yılki mücadeleleri hatırlatırken, ruhun özgürlüğünü kutlamakla ilgili ve bunun ifade edilme yollarından biri de çiçekler aracılığıyla. Bu nedenle, bu yılki trendlerin eklektik, ekolojik açıdan sürdürülebilir ve ilham verici olmasını bekleyin.

Düğün çiçek seçimleriniz için kendi dozunuza ihtiyacınız varsa, Sidney'deki çiçek teslimatında deneyimli bir uzmana göre bu 2021'deki en iyi düğün çiçek trendlerine göz atın.

1. Basit, Doğal ve Romantik

Süslü ve bazen büyük boy düğün buketlerinin olduğu günler geride kaldı. İnciler, kristaller, elmaslar, kurdeleler ve yapay çiçekler gibi hayali ayrıntıların çok daha azı var.

Bu yıl doğa ve özgürlüğe daha fazla odaklanıldığında, daha yaygın talepler arasında kuru çiçekler ve pampa otu da dahil olmak üzere kır çiçekleri; sade, minimalist ve uzun çiçekler; ve asimetrik şekiller.

Akvaryum renk paleti ve retro düğün buketlerinin yenilenen popülaritesi ve yavaşça düşen, basamaklı çiçeklerle romantizm elbette çok canlı.

2. Beyaz ve Nötr

Beyaz ve nötr trend, klasik bir düğün görünümüdür. Bununla birlikte, birçok çift sadece düğün buketi için değil, aynı zamanda orta kısımlar ve diğer çiçek aranjmanları için de doğal, temele dönüş konseptlerini tercih ettiğinden, bu yılki etkisi daha da büyük.

Doğal, sakinleştirici bir palette denge ve dinginliği ifade etmek isteyen çiftler için organik olarak düzenlenmiş tamamen beyaz çiçekler veya temaları beyaz çiçeklerle temalar tercih edilir.

Soluk görünüm, tamamen beyaz trendin başka bir yorumudur ve arkadaşlarıyla ve aileleriyle samimi buluşmalarında ruhani bir bohem havası isteyen çiftler için mükemmeldir. Bu konsept, herhangi bir ezici yeşillik olmadan gevşek bir düzenlemenin özgür ruhlu görünümünü taşır. Bu etkiyi elde etmek için beyaz veya fildişi çiçekleri tavşan kuyrukları veya pampa otu ile birlikte kullanabilirsiniz.

3. Ruh Halinizi Artıran Renk Paletleri

Bu 2021'de düğün çiçeklerine bir diğer popüler yaklaşım, düğün günlerini renkli dokunuşlarla doldurmak isteyen çiftler arasında neşeli ifade arayışıdır.

Neşeli ifade kavramı, ruh halini yükselten paletlerin taşıdığı iyimserlikte somutlaşıyor. Bunlar, doğal toprak tonları veya yeşil tonları ile birleştirilmiş nane mavisi, şeftali ve turuncu dokunuşları eklemek gibi parlak veya hafif ama neşeli renk kombinasyonlarını içerir.

İster daha nötr ister renkli bir vibe peşinde olun, bahçe gülleri, dahlias, zinnias, zambaklar ve tatlı bezelye gibi çiçekler, eğrelti otları, okaliptüs veya meyve dalları ile birlikte estetik olarak kullanılabilir.

4. Mevsimsel çiçekler

Çiçeklerin mevsimselliğine odaklanmak, çevre dostu düğün çiçek paketleri arıyorsanız, uygulanacak bir yaklaşımdır. Uygun fiyatlı ve kaynağı daha kolay olan muhteşem çiçekler istiyorsanız, düğün çiçekçiniz danışabileceğiniz en iyi kişidir.

Öyleyse, ideal, ilham verici bir çiçek kompozisyonunuz varsa, seçeneklerinizi açık tutun. İstediğiniz aranjman çiçekler mevsiminde değilse, çiçekçiniz bol ve en güzel haliyle mükemmel alternatifler önerebilir. Bunu yapmak, düğün tarihiniz geldiğinde sezon dışı çiçekler için yeterli tedarikçi bulamamanın stresini de ortadan kaldırır.

Yerel olarak yetiştirilen ve mevsimlik çiçekler de son dakika kaçışları, bahçe veya plaj düğünleri ve resmi törenler için harika çalışıyor. Bu konsept için, en popüler çiçeklerden bazıları haşhaş, zinnias, delphinium, ayçiçeği, mavi devedikeni ve Kraliçe Anne'nin dantelidir.

5. Giyilebilir çiçekler

Saçınızdaki çiçeklerden daha retro ve romantik ne olabilir?

Artık bohem gelin için ayrılmış değil, giyilebilir çiçekler yine bir şey. İnsanlar bu trendin bilindiği ruhani, romantik etkiyi kucakladıkça bu yıl daha da popüler olacaklar. Aynı zamanda neşeli ifade kavramının güzel bir yansımasıdır.

Ve bu sadece kadınların düğün saç stillerinde de olmuyor.

İlham almak için, özellikle Edward döneminden 1990'lara kadar olan vintage giyilebilir stillere göz atabilirsiniz.

Giyilebilir çiçekler, erkek yaka çiçeklerini de istila etti, esasen cep karesini ve tüm yaka bölümünü ele geçirdi.

Eski ve yeni sorunsuz bir şekilde birleştirildi.

Gerçekte, 2021 için bu düğün çiçeği trendleri tamamen yeni değil. Onları diğer on yıllarda veya yüzyıllarda gördük.

Görünüşe göre geçen yıl bize umut ve ilham için etrafımıza bakmayı öğretti - bu yılki doğa dostu ve doğa odaklı temalara dönüşte yansıyan bir şey.

Hangi trendi seçerseniz seçin, umarız düğün gününüzde size en büyük neşeyi getirir.